Garść informacji o kredycie konsolidacyjnym

Garść informacji o kredycie konsolidacyjnym

Z kredytów udzielanych przez banki korzystamy bardzo chętnie. Nie ma w tym nic złego. Jednak nie wszystkie decyzje o kredycie są dokładnie skalkulowane i przemyślane. W efekcie są osoby, które mają do spłacenia jednocześnie kilka kredytów zaciągniętych w różnych bankach. Każdy z nich zaciągany był w innym czasie, kredyty różnią się więc oprocentowaniem. Wiele nadmiernie zadłużonych osób może mieć problemy ze spłacaniem zadłużenia. Dla osób, które mają do spłaty kilka kredytów i nie radzą sobie z płaceniem rat w terminie banki przygotowały kredyty konsolidacyjne.

 

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

 

Jest to rozwiązanie, które polega na tym, że kilka kredytów, które ma kredytobiorca do spłacenia są łączone w jeden kredyt. W efekcie połączenia kilku kredytów w jeden następuje zmniejszenie wysokości miesięcznej raty. Cechą charakterystyczną kredytów konsolidacyjnych jest także dłuższy okres kredytowania oraz niższe oprocentowanie.

W jakim banku można dostać kredyt konsolidacyjny?

 

Kredyty konsolidacyjne ma w ofercie wiele banków, które działają w Polsce. Wniosek można złożyć w dowolnym banku, najlepiej oczywiście w tym, którego oferta jest najbardziej korzystna. Osoby, które ubiegają się o przyznanie kredytu konsolidacyjnego muszą pamiętać o tym, że procedura ich udzielania nie różni się zbytnio od tej, którą przechodzi się w przypadku ubiegania się o inne kredyty bankowe. Na pewno więc zostanie sprawdzona zdolność kredytowa. Bank musi mieć pewność, że pożycza pieniądze osobom, które swoje zadłużenie będą w stanie spłacać. Z kredytem konsolidacyjnym związane są także pewne koszty. Na pewno zostanie naliczona prowizja. W niektórych bankach klienci, którym został przyznany kredyt konsolidacyjny muszą wykupić także ubezpieczenie. Wszystkie opłaty dodatkowe podnoszą koszt konsolidacji. Nie zawsze więc musi się ona opłacać.

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie dla osób, które jednocześnie mają kilka kredytów, na przykład gotówkowy, samochodowy i hipoteczny. Wszystkie te zadłużenia zostaną spłacone kredytem hipotecznym.