Pedicure dla każdego…

Pedicure dla każdego…

Stopy są ważną częścią naszego ciała. Zdrowe i zadbane dobrze wyglądają, ale również pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Każdy chciałby mieć delikatną, gładką skórę, czyste i kształtne paznokcie. Jednak wymaga to dużo czasu i pracy.

Ładne stopy, jak to osiągnąć?

Najlepszym sposobem jest wykonanie profesjonalnego pedicure. Polecany głównie kobietom i mężczyznom z suchą, szorstką, łuszczącą się i wymagającą regeneracji skórą stóp. Jest to zabieg nie tylko estetyczny, ale również leczniczy. Cały zabieg zaczynamy moczeniem stóp w cieplej wodzie z dodatkiem soli morskiej. Ma to za zadanie rozmiękczyć skórę, nawilżyć, odświeżyć. Ma też formę relaksującą. Kolejnym etapem jest usuwanie naskórka zrogowaciałego frezarką. Odsuwane są również skórki z płytki paznokcia. Jednak wcześniej zostaje nałożony preparat do zmiękczania. Usuwanie odbywa się za pomocą specjalnego, drewnianego patyczka. Ważne jest skrócenie, nadanie odpowiedniego kształtu płytce paznokcia. Kolejno stosowany jest krem na stopy. Często używane są profesjonalne maski na stopy, które odżywiają, regenerują i wygładzają skórę po całościowym zabiegu. Podczas całego zabiegu wykonywane są również potrzebne peelingi, masaże olejkami. Zastosowanie masażu podczas zabiegu, pozwala nam w pozbyciu się uczucia ciężkich stóp, dzięki pobudzeniu krążenia.

Codzienna pielęgnacja w domu

Ważna jest także ciągła pielęgnacja w domu. Na rynku spotkamy wiele kosmetyków, odżywek, olejków, które nadają skórze miękkość i świeżość. Stosowanie specjalistycznych urządzeń, przedmiotów, jak np. frezarki również jest bardzo ważne. Usuwanie skórek jest bezpieczne i bezbolesne. Nie jesteśmy narażeni na uszkodzenia, zbyt duże usunięcie skórek, czy mocne podrażnienia. Warto także pamiętać o odpowiedniej sterylizacji narzędzi. Pozwala nam to na uniknięcie zakażeń, czy innych chorób. regularne wykonywanie zabiegu, w profesjonalny sposób, pozwala nam na długie zachowanie młodości stóp. Jednak jak przy każdym zabiegu występują przeciwwskazania. W tym przypadku są to: świeże blizny, grzybice, brodawki, drożdżyce, niezagojone rany, alergia na parafinę i jej pochodne.

Dodaj komentarz