Grzebienie i szczotki do rozczesywania włosów: jakie kupić?

Grzebienie i szczotki do rozczesywania włosów: jakie kupić?

Na kondycję włosów wpływ ma wiele bardzo różnych czynników. Po części piękne i zdrowe włosy są zasługą urozmaiconej diety, po części to sprawa genów. Duży wpływ na kondycję włosów maja także używane do ich pielęgnacji kosmetyki i akcesoria. Do codziennej pielęgnacji włosów niezbędne są grzebienie lub szczotki. Zobaczmy, na co zwracać uwagę na zakupach, aby wybrać dobrą szczotkę i dobry grzebień, które nie będą ich niszczyć.

Szczotka dobrana do typu włosów

W sklepach jest mnóstwo różnego rodzaju szczotek i grzebieni do włosów. Wśród nich są grzebienie do rozczesywania włosów. Do produkcji tych grzebieni wykorzystuje się bardzo różne materiały. Wiele kobiet wybiera grzebienie plastikowe. Grzebienie te cieszą się bardzo dużą popularnością, gdyż ich cena jest bardzo niska. Jeśli szczotka wykonana jest z tworzywa sztucznego kiepskiej jakości, to pojawia się problem. Szczotka z takiego materiału jest mało elastyczna, w trakcie czesania szarpie pasma i uszkadza strukturę włosa. Osoby, które szukają naprawdę dobrej szczotki do rozczesywania włosów powinny zwrócić uwagę na te z naturalnego włosia. Najczęściej są to szczotki z włosiem z dzika. Są doskonałe do rozczesywania cienkich, delikatnych pas. Sprawdzają się również w przypadku długich włosów, bez problemu można nimi rozczesać nawet mocno splątane włosy. Wśród szczotek do rozczesywania włosów są także i takie z igiełkami z drewna. Drewniane szczotki są doskonałe do rozczesywania każdego typu włosów. Sprawują się bardzo dobrze, są trwałe, a przy tym ich cena jest niższa niż szczotek z naturalnym włosiem.

Czesanie: podstawowy zabieg pielęgnacyjny

Czesanie jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym. To zabieg bardzo ważny, w jego trakcie z pasm usuwany jest kurz, łój oraz pozostałości kosmetyków do stylizacji włosów. Należy pamiętać, że nie powinno się rozczesywać włosów, gdy są jeszcze mokre. Gdy będą suche lub przynajmniej porządnie podeschnięte, trudniej będzie uszkodzić ich strukturę. Jeśli jednak możemy zrezygnować z korzystania suszarki, warto pozwolić włosom wysychać bez ingerencji. Gorące powietrze również bowiem niszczy strukturę włosa.

Więcej na