Informacje o kredycie odnawialnym, które warto znać

Informacje o kredycie odnawialnym, które warto znać

Kredyty należą do bardzo popularnych produktów oferowanych klientom indywidualnym przez banki. Obecnie do wyboru w każdym z banków jest kilka różnych kredytów; do tych, które wybierane są bardzo często należy limit odnawialny w koncie.

 

Co to za usługa?

 

Limit w koncie w większości banków jest usługą dostępną tylko dla osób, które posiadają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Dzięki otrzymaniu od banku limitu w koncie mogą wielokrotnie korzystać z kwoty przyznanej przez bank bez żadnych formalności.

Kto go może otrzymać?

 

O przyznanie limitu odnawialnego w koncie mogą ubiegać się osoby, które w danym banku mają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. W większości z nich wniosek o limit odnawialny mogą składać osoby, które ROR mają przynajmniej 3 miesiące. Formalności trwają bardzo krótko z uwagi na to, iż dodatkowe środki na koncie udostępniane są przez bank prowadzący konto osobiste klienta. Wniosek o przyznanie limitu w koncie można złożyć osobiście w oddziale banku, można skorzystać także z udostępnionej przez bank infolinii. W tym drugim przypadku umowa dostarczana jest przez kuriera, można też podpisać ją osobiście udając się do oddziału banku. Wniosek o limit odnawialny w koncie można złożyć również poprzez stronę internetową banku. Formalności trwają bardzo krótko, dodatkowe pieniądze na ROR znajdą się najpóźniej w ciągu 24 godzin.

Jak wysoki limit można otrzymać?

 

Zależy to od oceny zdolności kredytowej oraz od wysokości comiesięcznych zarobków. Najczęściej banki umożliwiają zejście pod kreskę do wysokości 1-3 krotności zarobków. W zależności od dochodów, ale także od banku prowadzącego ROR można uzyskać od kilkuset do 100 000 złotych.

Jakie są koszty?

 

Limit odnawialny to bardzo wygodna forma kredytowania – z dodatkowych środków można korzystać w dowolnej chwili bez żadnych formalności. Do tego odsetki są przez bank naliczane nie od przyznanego limitu, ale od kwoty, która zostanie wykorzystana. Aktualna wysokość oprocentowania nominalnego wynosi 9,9% w skali roku.