Informacje o ubezpieczeniu Autocasco, które mogą się przydać

Informacje o ubezpieczeniu Autocasco, które mogą się przydać

Przepisy, które obowiązują w naszym kraju nakładają na każdego właściciela samochodu, który jest zarejestrowany obowiązek wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. OC to tylko jedno z ubezpieczeń dla kierowców. Do wyboru mają oni także ubezpieczenia dobrowolne. Ubezpieczenie Autocasco jest tym, którym naprawdę warto się zainteresować.

 

Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym, wybierają je te osoby, które chcą kompleksowo zabezpieczyć swoje auto nie tylko przed szkodami wyrządzonymi przez osoby trzecie. Polisa AC chroni także przez skutkami szkód, które wyrządzi sam właściciel samochodu. Wiele osób uważa, że polisa AC zapewnia odszkodowanie tylko wtedy, gdy samochód lub elementy jego wyposażenia zostaną skradzione. Kradzież to tylko jedno z ryzyk, od którego może chronić polisa AC. Ubezpieczenie to gwarantuje także odszkodowanie na wypadek uszkodzenia lub zniszczenia samochodu.

Ubezpieczenia Autocasco występują w bardzo różnych wariantach; łatwo można więc dobrać polisę, która najlepiej będzie odpowiadała indywidualnym oczekiwaniom i potrzebom danego właściciela pojazdu. Do wariantów, którymi warto zainteresować się bliżej należy ubezpieczenia all risk. Jest to najszerszy chyba zakres ubezpieczenia AC jaki można wybrać. Gwarantuje on możliwość otrzymania odszkodowania nie tylko na wypadek kradzieży samochodu lub jego podstawowego albo dodatkowego wyposażenia, ale także na wypadek uszkodzenia przez powódź, pożar, upadek drzewa i innych zdarzeń losowych. Ubezpieczenie AC w wersji all risk jest zastrzeżone dla właścicieli samochodów do 15 lat.

Polisa AC wcale nie musi być droga. Warto kupować ją u tego samego ubezpieczyciela, którego wybraliśmy, aby kupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Kupowanie ubezpieczeń w pakiecie pod względem ekonomicznym jest najbardziej korzystne. Lojalni klienci zawsze mogą liczyć na bonusy. W ramach AC ubezpieczeniem można dodatkowo objąć opony i szyby samochodowe oraz bagaż. Spowoduje to wzrost składki o około 10 zł.