Jak dobrze wybrać ubezpieczenie na życie?

Jak dobrze wybrać ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenia na życie należą do najczęściej kupowanych polis w naszym kraju. Oprócz polis grupowych oferowanych w zakładach pracy coraz większą popularnością cieszą się indywidualne ubezpieczenia na życie. Na co zwrócić uwagę, aby dobrze wybrać polisę dla siebie?

 

Nie tylko na wypadek śmierci

 

Podstawą ochroną, którą zapewnia polisa na życie jest ta na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Ale dobrze dobrana polisa powinna także wspierać rodzinę w razie niezdolności do pracy z powodu choroby czy długotrwałej choroby głównego czy nawet jedynego żywiciela rodziny.

Dopasowana do potrzeb

 

Każda polisa powinna być dopasowana do danej sytuacji oraz planów na przyszłość, które ma osoba ubezpieczająca się. Zanim zostanie wykupiona, koniecznie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co ma zabezpieczać ubezpieczenie na życie: edukację dzieci, spłatę kredytu hipotecznego na zakup mieszkania lub budowę domu, czy możemy zapewniać bliski utrzymanie dotychczasowego poziomu życia w sytuacji niezdolności do pracy czy śmierci.

Wysokość składki

 

Wpływa na nią między innymi wybrany zakres ochrony. Z reguły osoby, które zdecydują się na wybranie polisy z szerokim zakresem ochrony składkę, która wynosi od czterech do nawet ośmiu procent ich miesięcznego wynagrodzenia. W zamian jednak dostają ubezpieczenie, które zapewnia im uzyskanie odszkodowania, którego wartość może sięgać dziesięciokrotności zarobków osiąganych w ciągu jednego roku.

Kupujemy polisę

 

Warto porównać propozycje przynajmniej kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Najlepiej jest wybrać się do profesjonalnej agencji ubezpieczeniowej. Zatrudniony w niej agent pomoże w wybraniu idealnej polisy, która nie tylko zapewniała ochronę odpowiadającą potrzebom ubezpieczeniowym, ale także w uwzględniała możliwości finansowe danej rodziny i ewentualne zmiany, które mogą zajść w przyszłości.

Ubezpieczenie na życie to naprawdę świetny wybór. Dzięki nim można czuć się bezpiecznie i zapewnić rodzinie środki do życia na dotychczasowym poziomie przynajmniej przez pewien czas.