Jak mniej zapłacić za OC i AC?

Jak mniej zapłacić za OC i AC?

Dostępne w działających w Polsce towarzystwach ubezpieczeniowych ubezpieczenia dla kierowców podzielone zostały na obowiązkowe i dobrowolne. Do obowiązkowych należy ubezpieczenie OC, a jednym z ubezpieczeń dobrowolnych jest Autocasco. Bez względu na to, czy kupujemy tylko polisę OC, czy także AC z pewnością nie chcemy za nie przepłacać. Warto więc wiedzieć, że mamy przynajmniej kilka możliwości zaoszczędzenia na tych ubezpieczeniach. Zobaczmy, jak to jest możliwe.

 

Pakiet dealerski

 

Z tej możliwości skorzystamy niestety tylko pod warunkiem, że kupimy nowy samochód w salonie. Jest to ubezpieczenie kompleksowe, które szczególnie sprawdza się, gdy prawo jazdy mamy od niedawana. Pakiet dealerski sprawdzi się również w przypadku, gdyż nasz staż w roli kierowcy jest dość długi, ale historia zdarzeń i kolizji drogowych jest bardzo bogata.

Bezszkodowa jazda

 

Bezpieczne prowadzenie samochodu wiąże się dla towarzystwa ubezpieczeniowego z mniejszym ryzykiem. Im dłużej będziemy jeździć nie powodując żadnych kolizji czy wypadków, tym większą zniżkę otrzymamy od towarzystwa ubezpieczeniowego. Pamiętajmy jednak, że gdy spowodujemy wypadek nie tylko utracimy zniżkę. Nasz ubezpieczyciel może nam podnieść składkę. Na zniżki za bezszkodową jazdę nie możemy liczyć, jeśli prawo jazdy mamy od niedawana.

Dla lojalnych klientów

 

Jest wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które przyznają zniżki tym klientom, którzy kupują u nich ubezpieczenia przez dłuższy czas. Nie biorą przy tym pod uwagę tego, jaki być dotychczasowy przebieg ubezpieczenia. Jeśli chcemy więc zaoszczędzić na składakach za ubezpieczenie OC czy AC, nie wybierajmy po wygaśnięciu starej polisy nowego towarzystwa ubezpieczeniowego.

 

Taniej przez internet

 

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują tańsze ubezpieczenie OC i AC pod warunkiem, że zdecydujemy się je kupić przez internet. Także kupując ubezpieczenie drogą telefoniczną zapłacimy mniej niż udając się osobiście do agenta ubezpieczeniowego.

Jak widać, mamy kilka możliwości, aby taniej ubezpieczyć auto.