Jak pozbyć się niechcianego owłosienia?

Jak pozbyć się niechcianego owłosienia?

Od dawna owłosienie nóg czy pach w przypadku kobiet jest ogromnym nietaktem. Coraz więcej panów również decyduje się na usuwanie włosów z nóg czy klatki piersiowej. Metod depilacji jest wiele. Przyjrzyjmy im się bliżej.

Golenie maszynką

To oczywiście najtańsza, a jednocześnie najszybsza metoda. Jeśli mamy wprawę, nie musimy obawiać się żadnych śladów na skórze. Niewątpliwym plusem tej metody usuwania niechcianego owłosienia z ciała jest możliwość przeprowadzenia zabiegu nawet na kilka minut przed wyjściem z domu. Golenie nie boli, sprawdza się zarówno w przypadku dłuższych, jak i krótszych włosów. Trzeba jednak pamiętać, aby stosować kremy do golenia. Dzięki temu skóra staje się śliska, co skutecznie chroni przed ewentualnymi zacięciami. Nigdy nie należy również zbyt długo używać maszynki. Czy usuwanie włosów za pomocą maszynki ma jakieś wady? Tak. Zalicza się do nich przede wszystkim pojawianie się krostek i powstawanie podrażnień. W przypadku kobiet do miejsc najbardziej na to narażonych zalicza się okolice bikini. Czy można coś z tym zrobić? Warto wybierać maszynki, które mają specjalny pasek nawilżający.

Kremy do depilacji

To metoda wygodna i bezbolesna, ale wymagająca już nieco więcej czasu niż maszynka. Decydując się na usuwanie włosów za pomocą kremu, należy pamiętać o przeprowadzeniu próby uczuleniowej, jeśli wcześniej nie używaliśmy danego kremu. Jak długo utrzymuje się efekt? Kremy pozostawiają skórę idealnie gładką, ale niestety na dość krótko. Efekt utrzyma się zaledwie kilka dni.

Plastry z woskiem

To metoda idealna, jeśli naszym celem jest usunięcie niechcianego owłosienia na naprawdę długo. Jeśli zabieg przeprowadzimy prawidłowo, włosy nie pojawią się nawet przez trzy tygodnie. Stosowanie plastrów jest banalnie proste – bez problemu poradzi sobie z tym każda kobieta.

Wymienione metody usuwania niechcianego owłosienia są powszechnie dostępne i nie wiążą się z koniecznością wydawania dużych sum pieniędzy. Każda kobieta ma więc szansę znaleźć taką metodę, która w jej przypadku jest najbardziej skuteczna.