Jaką szminkę dla siebie wybrać?

Jaką szminkę dla siebie wybrać?

Wiele kobiet popełnia błędy przy malowaniu ust. W efekcie wyglądają one na brzydkie. Usta mogą każdego dnia wyglądać pięknie i kusząco pod warunkiem, że będą odpowiednio traktowane.

 

Powody, dla których warto używać szminki

 

Jest ich kilka. Szminka to doskonały sposób na to, aby optycznie powiększyć usta. Trzeba je jednak najpierw obrysować konturówką do warg (wychodząc milimetr poza naturalny kontur), a następnie pomalować je szminką, która ma niezbyt ciemny kolor. Na koniec na środek należy nałożyć kroplę transparentnego błyszczyka. Ładnie pomalowane usta odciągną uwagę od zmarszczek mimicznych, a więc szminka odejmuje nam lat. Kobietom dojrzałym polecamy szminki, które mają lekki połysk. Dobrze dobrany kolor szminki sprawi, że uśmiech wyda się jaśniejszy. Warto wiedzieć, że przy lekko żółtych zębach nie sprawdzają się szminki w ciemnych kolorach, w odcieniach pomarańczowych oraz ze złotymi drobinkami.

Jaką szminkę wybrać?

 

Od szminki zależy bardzo wiele, a więc jej wybór powinien być przemyślany. Kolor szminki powinno się dobierać do typu urody. Szczególnie należy kierować się kolorem włosów. Warto też mieć w kosmetyczce przynajmniej 2 pomadki: jedna na dzień powinna być neutralna, a druga w bardziej zdecydowanym kolorze na specjalne okazje. Podczas zakupów nie testujemy nowego koloru na dłoni lub nadgarstku. Jeśli chcemy kupić szminkę, która będzie na ustach utrzymywał się długo, stawiamy na matową i dobrze kryjącą. Taką szminką wystarczy pomalować usta tylko raz, aby efekt był jednocześnie trwały i bardzo wyrazisty. Do matowych szminek producenci dodają więcej pigmentów. Gdy po pewnym czasie szminka się zetrze, delikatny kolor i tak pozostanie na wargach. Matowe i dobrze kryjące szminki mogą jednak wysuszać usta, warto kupić takie, które w składzie mają substancje nawilżające. Pomadki o kremowej konsystencji są idealne do spierzchniętych ust. Nadają one ładny kolor, a jednocześnie pielęgnują usta. Zawierają składniki, które silnie nawilżają, warto używać ich zimą.