Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Wyjeżdżając na wakacje warto zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Jakie ubezpieczenie wybrać?

 

Suma ubezpieczenia

 

Mianem tym określana jest maksymalna kwota, którą może wypłacić towarzystwo ubezpieczeniowe w razie nieszczęśliwego wypadku. Od sumy ubezpieczenia zależy także wysokość odszkodowania, gdy ubezpieczony dozna lżejszego uszczerbku na zdrowiu, na przykład za złamanie. W razie wypadku wyższe świadczenie zapewnia oczywiście wyższa suma ubezpieczenia.

Zakres ubezpieczenia

 

Zakres ochrony to sytuacje, w których ubezpieczony może liczyć na pomoc. Dobre ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować problemy ze zdrowiem spowodowane zarówno nagłym zachorowaniem, jaki wypadkiem. Dobra plisa powinna zagwarantować również pokrycie kosztów transportu medycznego. Powinna pokrywać je w całości bez limitów. W przypadku wyjazdu z członkiem rodziny, który jest osobą chorą przewlekłe, należy wybrać polisę, która pokryje koszty zaostrzenia choroby.

Dodatkowe ubezpieczenia

 

Polisa na podróż powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb ubezpieczonego. Zakres ochrony może zostać rozszerzony na przykład o ubezpieczenie bagażu. Ubezpieczając bagaż warto sprawdzić, czy polisa obejmuje także sprzęt elektroniczny. Dodatkową opcją może być ubezpieczenie sprzętu sportowego. Polisę można rozszerzyć także o ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu.

O czym jeszcze należy pamiętać?

 

W przypadku kupowania ubezpieczenia zdrowotnego na czas podróży najlepiej jest wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe, które bezgotówkową formę rozliczania za leczenie. Pozwala to uniknąć płacenia na miejscu za leczenie i oczekiwania na zwrot wydanej kwoty po powrocie do kraju. Osoby, które mają zamiar uprawiać sporty powinny zaznaczyć to w polisie. Koniecznie też powinny zaznaczyć, czy będzie to sport amatorski, czy amatorski, ale wyczynowy. Osoby, które wybierają się w podróż własnym samochodem, powinny sprawdzić czy nie potrzebują dodatkowego ubezpieczenia (np. Zielonej Karty) oraz czy firma ubezpieczeniowa oferuje pakiet assistance.