Kredyt odnawialny: co to za rodzaj kredytu?

Kredyt odnawialny: co to za rodzaj kredytu?

Bardzo chętnie Polacy korzystają z różnych rodzajów kredytów udostępnianych przez banki. Do kredytów, z których chętnie korzysta w naszym kraju wiele osób należy limit odnawialny w koncie.

 

Cechy charakterystyczne limitu w koncie

 

Z tego produktu mogą skorzystać tylko te osoby, które mają w banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Na podstawie umowy bank udostępnia na koncie dodatkowe środki. Najczęściej umowa o kredyt odnawialny zawierana jest na okres 12 miesięcy. O ile nie zostanie wypowiedziana w chwili uzupełnienia limitu (w chwili jego spłacenia), zostanie przedłużona automatycznie. Z przyznanego przez bank limitu można korzystać wielokrotnie bez konieczności podpisywania kolejnych umów. To jedna z ogromnych zalet tego kredytu. Limit uzupełniany jest automatycznie, gdy na konto wpłynie na przykład pensja. O tym, jak wysoki limit zostanie przez bank przyznany decyduje zdolność kredytowa. Można dostać maksymalnie limit w wysokości 100 tysięcy złotych.

Koszt kredytu odnawialnego

 

Limit w koncie jest jedną z bardziej korzystnych form kredytowania. Bank nalicza bowiem odsetki tylko o wykorzystanej kwoty z przyznanego limitu. Do tego przebiega to płynnie; na przykład osoby, które otrzymały limit w wysokości 10 tysięcy złotych, nie płacą nic do chwili, dopóki na koncie jest przynajmniej taka kwota. Odsetki o wykorzystanej kwoty naliczane są przez bank w systemie dziennym.

Jakie formalności trzeba załatwić?

 

Jest ich bardzo niewiele z uwagi na to, iż bank doskonale zna stan finansów osoby, która składa wniosek o przyznanie kredytu odnawialnego. Wizyta w placówce banku nie trwa dłużej niż kwadrans. Tyle czasu potrzeba na złożenie wniosku (można to zrobić także online). Na odpowiedź ze strony bank czeka się nie dłużej niż 24 godziny.

Limit w koncie to kredyt dostępny dla klientów indywidualnych posiadających rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Jest bardzo korzystną forma kredytowania. W przypadku niewystarczającej kwoty, można wnioskować o to, aby bank przyznał większy limit.