Maseczki z glinką i ich działanie

Maseczki z glinką i ich działanie

Każda kobieta chce móc pochwalić się perfekcyjną cerą. Niestety, często bywa tak, że jest kondycja pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście obecnie nie ma żadnych problemów ze znalezieniem odpowiednich kosmetyków. Wśród tych, które warto poznać bliżej znajdują się rozmaite glinki. Zobaczmy jak działają i po jaką warto sięgnąć.

Maseczka z zieloną glinką

Jest wybierana przez kobiety naprawdę bardzo chętnie. Świetnie sprawdza się w przypadku skóry tłustej i mieszanej, a także tej, której problemem są rozszerzone pory. Lekko złuszcza ona naskórek, jednocześnie nie podrażniając skóry. Doskonale radzi sobie z zanieczyszczeniami, odkaża cerę. Jej regularne stosowanie to gwarancja węższych porów i zmatowionej skóry, która wreszcie przestaje się błyszczeć. Maseczki z zieloną glinką poleca się szczególnie paniom, które zmagają się z trądzikiem.

Maseczka z białą glinką

To propozycja idealna dla posiadaczek skóry suchej oraz delikatnej. Biała glinka nie tylko oczyszcza skórę, ale również nawilża ją, a także odżywia. Dobrze radzi sobie z usunięciem martwych komórek naskórka. Tym, co zasługuje na szczególne podkreślenie jest pobudzanie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry. Warto dodać, że biała glinka jest powszechnie wykorzystywana nie tylko w maseczkach. Producenci chętnie sięgają po nią wówczas, gdy produkują pudry mineralne. Warto pamiętać, że białą glinkę w proszku (dostaniemy ją w dobrych drogeriach) można dodawać do wszystkich maseczek nawilżających.

Maseczka z różową glinką

To wybór idealny w przypadku kobiet posiadających skórę delikatną, wrażliwą, skłonną do podrażnień. Biała glinka sprawia, że cera staje się gładsza, a ewentualne podrażnienia zdecydowanie szybciej się goją. Wystarczy regularnie stosować maseczkę z różową glinką, aby cieszyć się skórą zachwycającą blaskiem i zdrowym wyglądem. Ciekawostką jest fakt, że glinka różowa to dzieło chemików laboratoryjnych. Łączą oni ze sobą dwa inne rodzaje glinki: czerwoną oraz białą.

Maseczki z glinkami świetnie sprawdzają się, jeśli chcemy zatroszczyć się o cerę. Szeroki wybór sprawia, że nie ma żadnych problemów z doborem glinki do indywidualnych potrzeb swojej skóry.