Nowe trendy w makijażu

Nowe trendy w makijażu

W tym sezonie w makijażu obowiązywać będą nowe trendy. Zobaczmy, co będzie w tym roku najbardziej modne.

 

Czerwień na ustach

 

Czerwone pomadki są zawsze modne. W tym sezonie pomadka w odcieniu klasycznej, francuskiej czerwieni będzie najbardziej modna. Nowością jest to, że usta powinny mocno się błyszczeć. Matowe szminki powinny trafić na samo dno kosmetyczki. W ich miejscu powinny pojawić się błyszczyki lub kremowe szminki. Aby usta miały ładny kształt, w kosmetyczce nie może zabraknąć w tym sezonie konturówki. Szminka utrzyma się dłużej na ustach, gdy konturówką obrysujemy nie tylko usta, ale pomalujemy je całe, a dopiero potem pokryjemy je szminką. Uwaga! Czerwone szminki, które wpadają w pomarańczowy odcień mogą podkreślać żółty kolor zębów.

Kreska i kocie oko

 

To kolejny gorący trend w makijażu w tym sezonie. Kocie oko i kreska powracają po kilku latach nieobecności. Może to być zarówno kocie oko (klasyczna jaskółka) jak i namalowana na linii rzęs miękko roztarta kreska. Do malowania kreski używamy eyelinera. Może być w kolorze czarnym, w granatu, fioletowy czy w odcieniu oberżyny. Aby efekt był naprawdę spektakularny pamiętajmy o mocnym wytuszowaniu rzęs! Trend ten nie jest dobry dla kobiet o bardzo małych oczach oraz dla tych, które mają opadające powieki.

Róż nie tylko na policzkach

 

Róż to kosmetyk, który odświeża i ożywia cerę, tuszuje szarość i oznaki zmęczenia. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić z jego ilością – makijaż będzie wyglądał sztucznie. W tym sezonie róż pojawi się nie tylko na policzkach, ale również na powiekach. Muśniecie powiek różem to doskonały sposób na odświeżenie zmęczonego spojrzenia. Róż to propozycja idealna dla każdej kobiety pod dobrania właściwego odcienia. Chłodne róże są idealne dla brunetek o zimnej, jasnej karnacji i blondynek. W brzoskwiniowym lub morelowym z dodatkiem złotych drobinek ładnie będzie brunetkom, szatynkom, blondynkom o ciepłym odcieniu karnacji. W tych odcieniach dobrze będzie także kobietom o rudych włosach.