O ubezpieczeniu Assistance dla kierowców

O ubezpieczeniu Assistance dla kierowców

Zdecydowanie najczęściej w Polsce kupowane są ubezpieczenia komunikacyjne. Wśród tych ubezpieczeń wyróżnić można dobrowolne i obowiązkowe. Ubezpieczeniem obowiązkowym jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczeń dobrowolnych jest znacznie więcej. Dobrowolnym ubezpieczeniem, które staje się coraz bardziej popularne wśród polskich kierowców jest Assistance.

Ubezpieczenie Assistance dla kierowców występuje w bardzo różnych wariantach. Jest to ubezpieczenie, które mogą kupić właściciele samochodów, którzy w czasie podróży chcą czuć się naprawdę komfortowo i bezpiecznie. Posiadając polisę Assistance można liczyć, ze w razie awarii samochodu ubezpieczyciel udzieli nam pomocy polegającej na naprawie auta na miejscu. Oczywiście są awarie, których nie da się usunąć od ręki, w takiej sytuacji samochód zostanie odholowany do najbliższego warsztatu samochodowego. W podstawowym wariancie ubezpieczenia Assistance możemy otrzymać auto zastępcze na czas naprawy naszego samochodu.

Ubezpieczenie Assistance nazywane jest bardzo słusznie pomocowym. Posiadając polisę Assistance możemy uzyskać niezbędne informacje, na przykład o najbliższej pomocy drogowej czy hotelu. Osoby, które w podróż zabierają swoich czworonożnych przyjaciół, mogą wybrać rozszerzony wariant ubezpieczenia Assistance. W razie konieczności pomoc otrzymają także ich pupile; jeśli zajdzie taka konieczność zwierzęta zostaną przewiezione do najbliższej przychodni weterynaryjnej. W ramach ubezpieczenia Assistance możemy liczyć również na pomoc tłumacza za granicą; oczywiście zakres pomocy, który otrzymamy zależy od wariantu ubezpieczenia.

Ubezpieczenie Assistance w standardowym, dość wąskim zakresie, niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe dodają gratis do ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej lub Autocasco. Polisa może chronić zarówno na terenie Polski, jak i poza jej granicami. Może bardzo przydać się szczególnie podczas zagranicznych wyjazdów – holowanie na autostradzie np. w Niemczech to olbrzymie koszty.