Pędzle niezbędne do makijażu

Pędzle niezbędne do makijażu

Do wykonania każdego makijażu niezbędne nam będą odpowiednie narzędzia. Są to pędzle, które jednak przeznaczone są do wykonywania rozmaitych zadań. Jakie pędzle powinny zatem z pewnością znaleźć się w naszej kosmetyczce?

Pędzle rodzaje

Kluczem do prawidłowej aplikacji kosmetyków są porządne pędzle. Wyróżniamy rozmaite rodzaje pędzli. Należą do nich pędzle do aplikacji podkładów, pudrów, różu i bronzerów, a także cieni oraz pędzelki i szczoteczki do brwi czy pędzle do oczu. Dzięki odpowiedniemu doborowi modeli możemy dokładanie rozprowadzić produkt oraz uzyskać oczekiwany rezultat. Musimy pamiętać, że każdy z pędzli posiada odmienne przeznaczenie. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na ich budowę. Ta powinna być dostosowana do naszych potrzeb oraz odpowiadać celom, do których zostaną wykorzystane. Niektóre z nas lubią pędzle wyłącznie z miękkim i delikatnym włosiem. Jeszcze inne kładą duży nacisk na szorstkość oraz objętość.

Naturalne czy sztuczne?

Wybierając dowolny pędzel do makijażu, musimy podjąć decyzje czy będzie on wykonany z włosa naturalnego, czy syntetycznego. Pierwsze z nich produkuje się je z sierści wiewiórek, kóz, koni, łasic czy borsuków. Ich olbrzymią zaletą jest to, że są one niesamowicie miękkie oraz delikatne. Naturalne włosie zdecydowanie sprawdza się, jeśli chodzi o aplikowanie sypkich produktów. Należy jednak wspomnieć, że naturalne pędzle mają też swoje wady. Przede wszystkim zdecydowanie szybciej się zużywają i odkształcają. Dlatego wiele kobiet woli ich sztuczne odpowiedniki. Te wykonane są z włókien poliestrowych lub nylonowych. To rozwiązanie przeznaczone zwłaszcza dla obrońców praw zwierząt oraz dla alergików. Pędzle tego typu posłużą nam zdecydowanie dłużej. W tym przypadku nie musimy się przejmować tym, jak formowane jest włosie. Te bowiem nie odkształca się tak szybko, jak włosie naturalne. Dodatkowo pędzle syntetyczne zdecydowanie lepiej radzą sobie z płynnymi kosmetykami, a ich codzienna pielęgnacja i czyszczenie nie jest tak skomplikowana i czasochłonna.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/9-do-oczu