Piękny i zadbany uśmiech!

Piękny i zadbany uśmiech!

W walce o zdrowe zęby trzeba czasem się nieco poświęcić. Chodzi oczywiście o rezygnację z produktów, kurę potrafią zaszkodzić naszym zębom. Przede wszystkim warto znać skład poszczególny rzeczy zanim po nie sięgniemy. Oczyścicie szkodliwe efekty nie będą zauważalne od razu, jednak dopiero po jakimś czasie. Niezależnie jednak od tego lepiej mieć świadomość, co przyczyniać się może do pogorszenia się stanu naszych zębów. Przede wszystkim jest to ważne, kiedy pragniemy mieć śnieżnobiała, żeby.

 Co robić by mieć piękne zęby?

 Wybielanie zębów jest metodą na piękny uśmiech, jednak także potrafi uszkodzić szkliwo zęba. Po wybielaniu często zęby mogą stać się o wiele bardziej wrażliwe. Warto więc, a nawet trzeba zapoznać się z listą produktów, które mogą przyczynić się do jeszcze większego osłabienia szkliwa czy do odbarwień. Z takich produktów z pewnością lepiej będzie zrezygnować, przynajmniej poprzez pierwszych kilka tygodni czy miesięcy od wybielania. Dzięki temu efekty będą się utrzymywały o wiele dłużej i nie trzeba będzie powtarzać wybielania. Takich szkodliwych produktów jest naprawdę bardzo dużo. Jednak bezpośrednio po wybieleniu zębów trzeba się wystrzegać przede wszystkim kolorowych napojów, kawy, czerwonego wina czy coli. Te napoje bowiem potrafią odbarwić szkliwo i zamiast pięknych białych zębów będą na nich nieestetyczne plamy po kawie czy winie. Warto więc poświęcić się i omijać te napoje przynajmniej przez pierwszych kilka tygodni. Także wszelkie owoce czy warzywa, które maja intensywny kolor jak buraczki, brokuły. Lepiej także na jakiś czas zrezygnować z tych warzyw.

 Profilaktyka po wybielaniu zębów

Dlatego po wybielaniu najlepsze będą posiłki profilaktyczne. Są one bowiem odpowiednio przygotowane, a takich produktów, które z całą pewnością nie zaszkodzą naszym zębom. Nie oznacza to wcale, że po wybielaniu skazani będziemy na spożywanie bezsmakowych papek. Oczywiście można wrócić śmiało do spożywania swoich ulubionych potraw, jednak lepiej jest odczekać, by żeby zregenerowały się po zabiegu wybielania. Dzięki temu można będzie cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem na dłużej.