Polisa na życie: co warto brać pod uwagę?

Polisa na życie: co warto brać pod uwagę?

Oferta firm ubezpieczeniowych, jakie działają na terenie naszego kraju obejmuje między innymi polisy na życie. Cieszą się one ogromną popularnością wśród Polaków, który coraz bardziej świadomie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa swojego oraz swoich bliskich. Oferta towarzystw ubezpieczeniowych jest w kwestii polisy na życie ogromna. Zobaczmy więc jakie kwestie są istotne i na co zawsze warto zwrócić uwagę, chcąc kupić ubezpieczenie na życie.

Co może obejmować ubezpieczenie?

 

Jeśli chodzi o ubezpieczenie na życie, to kwestią najbardziej istotną jest zakres ochrony. Każda polisa na życie gwarantuje bezpieczeństwo na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. W takim przypadku to osoba uposażona otrzymuje pieniądze z polisy. Jest to więc zabezpieczenie tych, którzy pozostaną. Polisa na życie może gwarantować ochronę również w przypadku:

  • ciężkiej choroby;
  • leczenia szpitalnego;
  • niezdolności do pracy na skutek nieszczęśliwego wypadku;
  • niezdolności do samodzielnego funkcjonowania na skutek nieszczęśliwego wypadku.

To, jak szeroki zakres ochrony zapewnia dana polisa uzależnione jest od nas. Ubezpieczyciel może bowiem podpisać z nami indywidualną umowę, która będzie odpowiedzią na nasze indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Wysokość sumy ubezpieczenia

 

To kolejna kwestia, której nie należy pominąć. To, jak wysoka będzie wpływa bezpośrednio na wysokość świadczenia otrzymanego w różnych sytuacjach. Wysokość sumy ubezpieczenia jest bowiem punktem wyjścia. Trzeba jednak pamiętać, że im będzie wyższa, tym z wyższą składką trzeba się liczyć. Jeśli jednak chcemy zapewnić sobie naprawdę solidną ochronę, warto rozważyć wyższą sumę ubezpieczenia.

Okres ubezpieczenia

 

Polisa na życie może różnić się również okresem ubezpieczenia. Najkrótsze polisy na życie to umowa podpisywana na rok. Można taką umowę podpisać również bezterminowo. Dostępne są także polisy na dożywocie, czyli obowiązujące do śmierci. Im dłuższy czas trwania polisy, tym oczywiście większy koszt.

Polisa na życie jest doskonałym sposobem na zabezpieczenie siebie i swoich bliskich. Warto o tym pamiętać zanim zdecydujemy się z niej zrezygnować.