Rozświetlacz: jak używać i wybierać?

Rozświetlacz: jak używać i wybierać?

Jednym z gorących trendów w tym sezonie jest cera pełna blasku. Efekt zdrowej i świeżej skóry można osiągnąć stosując rozświetlacz. Oczywiście kosmetyku należy używać umiejętnie.

Jaki rodzaj wybrać?

 

Do wyboru jest między innymi rozświetlacz w sztyfcie. Ma zwartą, gęstą konsystencję, jest bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy przeciągnąć nim po tych miejscach, które chcemy uwypuklić i rozetrzeć. Możemy to zrobić miękkim pędzlem lub palcem. Rozświetlacz w sztyfcie doskonale sprawdza się pod łukiem brwiowym oraz w kącikach oczu. Aplikujemy go na podkład. Ten rodzaj kosmetyku doskonale sprawdza się w podróży. Do wyboru mamy również rozświetlacz w płynie. Nakładamy go bezpośrednio na skórę, ale ostrożnie – nie możemy przesadzić z ilością. Aplikujemy go na podkład przed pudrem. Można nakładać go palcami. Rozświetlacza w płynie bardzo dobrze stapia się z podkładem. Bardzo naturalny efekt uzyskamy mieszając kroplę rozświetlacza z podkładem. Zmieszane preparaty nakładamy na twarz pędzlem, gąbką lub palcami. Rozświetlacz możemy kupić również w kamieniu. Aplikujemy go na podkład i po pudrze matującym. Do nakładania niezbędny jest pędzel. Rozświetlacz w kamieniu dostępny jest w ciepłych i chłodnych tonacjach. Do wyboru są także kosmetyki z dodatkiem złotych drobinek.

Gdzie można go nakładać?

 

Rozświetlacz to kosmetyk, który możemy nakładać na:

  • nad górną wargą, aby optycznie powiększyć usta;
  • na grzbiet nosa oraz ewentualnie na środek czoła. Rysy staną się bardziej plastyczne;
  • na kości policzkowe, aby je uwydatnić i rozświetlić twarz;
  • pod łuk brwiowy. Nałożony w tym miejscu powiększy oczy i optycznie uniesie brwi;
  • w wewnętrzne kąciki oczu dolnej i górnej powieki – aplikujemy go w tych miejscach, aby rozjaśnić oczy.

Do ciepłej karnacji wybieramy rozświetlacza ze złotymi drobinkami. Ten ze srebrnymi sprawdzi się przy zimnej cerze. Używając go pamiętajmy, aby omijać przesuszoną skórę, krostki i zgrubienia. Muśnięte rozświetlaczem staną się jeszcze bardziej widoczne. Do tego pamiętajmy, aby używać tego kosmetyku z umiarem.