Tusz do rzęs: kosmetyk, który powinna mieć każda kobieta

Tusz do rzęs: kosmetyk, który powinna mieć każda kobieta

Kosmetykiem, który powinna mieć każda kobieta jest bez wątpienia tusz do rzęs. Wystarczy sięgnąć po ten naprawdę dobry, aby rzęsy stały się dłuższe, gęściejsze i były zalotnie podkręcone. A to najlepszy sposób na to, aby spojrzenie sprawiało wrażenie wypoczętego, a oczy wydawały się większe.

Jaki kształt szczoteczki?

Dostępne w sprzedaży tusze do rzęs różnią się, jeśli chodzi o szczoteczkę. Niektóre zadziwiają kształtami, inne nie są niczym odkrywczym. Każda kobieta powinna jednak być świadoma tego, że kształt szczoteczki ma ogromny wpływ na to, jaki ostatecznie efekt uda się nam uzyskać.

Posiadaczki ręcz rosnących prosto powinni poszukać maskary ze szczoteczką w kształcie litery C. Taki kształt to bowiem gwarancja tego, że rzęsy zostaną podniesione do góry, a jednocześnie silnie podkręcone. Niektórzy specjaliści od makijażu porównują skuteczność takiej szczoteczki do zalotki. Maskarę ze szczoteczką w kształcie litery C poleca się również posiadaczkom małych oczu, a także tym paniom, których problemem są opadające powieki.

Szczoteczka spiralna to dobry wybór, jeśli rzęsy są cienkie, a jednocześnie rzadkie. Podczas nakładania kosmetyku precyzyjnie oddzieli ona bowiem pojedyncze włoski od siebie, jednocześnie skutecznie pokrywając je tuszem. W efekcie rzęsy będą wydawały się grubsze.

Dostępne są również maskary ze szczoteczką beczułkowatą, która składa się z włókien o różnej długości. Taka szczoteczka jest idealna, jeśli rzęsy są dość krótkie. Z jej pomocą można dodać im nawet dwa milimetry długości. Jednocześnie kształt beczułki skutecznie chroni rzęsy przed nadmiernym obciążeniem ich kosmetykiem. Gwarantuje ona naturalny efekt.

Kolor maskary: czy tylko czarny?

Oczywiście najbardziej popularne są maskary w kolorze czarnym. Trzeba jednak pamiętać, że w sprzedaży znajdziemy również te grafitowe, brązowe, granatowe i fioletowe. Wybierając kolor tuszu do rzęs, zawsze warto uwzględnić typ urody. I tak na przykład brunetki doskonale wyglądają, jeśli pomalują rzęsy tuszem fioletowym.