Ubezpieczenia assistance

Ubezpieczenia assistance

Polisa OC to tylko jedno z ubezpieczeń, które przeznaczone są dla właścicieli samochodów. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Do dodatkowych ubezpieczeń przeznaczonych dla właścicieli samochodów należy między innymi assistance. Ubezpieczenie to gwarantuje otrzymanie pomocy w różnych sytuacjach podczas podróży, których wystąpienia nie można z góry przewidzieć. Ubezpieczenia assistance przyda się zarówno podczas podróży po kraju, jak i poza jego granicami.

 

Zakres pomocy, który można otrzymać od swojego ubezpieczyciela jest bardzo różny i zależny od wariantu polisy. Posiadając dobrą polisę assistance możemy liczyć na udzielenie pomocy przez ubezpieczyciela, gdy auto ulegnie awarii lub gdy skończy się nam paliwo. Dobra polisa assistance powinna gwarantować nam naprawę samochodu na miejscu awarii. W sytuacji, gdy taka naprawa nie będzie możliwa, holowanie samochodu do warsztatu – oczywiście na koszt ubezpieczyciela. Dobrze, aby polisa zapewniała nam oraz naszym pasażerom również pokrycie kosztów hotelu, jeśli okaże się, że naprawa samochodu nie jest możliwa w ciągu 24 godzin.

Polisa assistance w zależności od tego, jaki wariant wybierzemy, zapewni nam udzielenie pomocy tylko na terenie Polski lub na terenie państw europejskich. W przypadku polisy, która obowiązuje także za granicą sprawdźmy, czy towarzystwo ubezpieczeniowe nie wprowadziło limitu kilometrów. Jest to stała praktyka, ale musimy wiedzieć, że najczęściej limity kilometrów holowania inne są w kraju, a inne za granicą. Dobrze dobrany assistance może nam gwarantować pomoc także, gdy złapiemy gumę, czy zatrzaśniemy kluczyki w aucie. W przypadku pobytu za granicą dobrze dobrany assistance gwarantuje nam także pomoc tłumacza, który pomoże nam porozumieć się np. z policja, zorganizuje nocleg w hotelu czy zapewni opiekę nad dzieckiem, gdy znajdziemy się w szpitalu.

Są towarzystwa ubezpieczeniowe, które ubezpieczenie assistance w podstawowym wariancie dodają bezpłatnie do ubezpieczenia OC. To dobra oferta ubezpieczyciela.