Ubezpieczenia opon

Ubezpieczenia opon

Opony to jedna z najdelikatniejszych części samochodu i jednocześnie „złapanie gumy” jest najczęstszą awarią, która nam się podczas eksploatacji przydarza. Oczywiście taką szkodę zlikwidujemy bez problemu z ubezpieczenie autocasco, ale wówczas ten fakt zalicza nam się jako „szkoda”. Wpływa to negatywnie na nasze zniżki w kolejnym okresie ubezpieczeniowym.

Mówiąc krótko, to się po prostu nie opłaca, bo prawdopodobnie różnica w składce przekroczy znacznie koszt naprawy opony. W tej sytuacji towarzystwa ubezpieczeniowe mają bardzo dobre rozwiązanie, dodatkowe, oddzielne ubezpieczenie opon. Ubezpieczenie opon to dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenie, które zwykle proponuje się do pakietu AC, OC, assistance. W niektórych towarzystwach można także dokupić je do samego OC lub samodzielnie. Ubezpieczenie to pokrywa usługę typu assistance, na przykład wymianę opony lub holowanie do zakładu wulkanizacyjnego. Wybierając to ubezpieczenie, sprawdźmy dokładnie jaki zakres proponuje towarzystwo ubezpieczeniowe. Tu różnice mogą być naprawdę spore. Część towarzystw bowiem w usłudze ma jedynie wymianę ogumienia w miejscu awarii bądź odholowanie pojazdu li z jakiegoś powodu wymianę na miejscu jest niemożliwa. Niestety w zasadzie nie ma ofert, które chronią też opony przed kradzieżą, bądź kradzieżą opon z garażu. Warto też wspomnieć, że niektóre wiodące towarzystwa nie mają oddzielnego ubezpieczenia opon, co nie oznacza, że nasze opony nie są chronione, jeśli zawieramy w nich polisy. Po prostu takie usługi jak wymianę ogumienia, holowanie czy wulkanizację dostajemy u nich w rozszerzonych pakietach assistance.

Czy warto wykupić takie ubezpieczenie?

Oczywiście, ponieważ składki są relatywnie niskie w porównaniu do usługi komercyjnej-przyjazdu i wymiany opony przez mechanika czy też holowania samochodu do warsztatu. Poza tym likwidacja takiej szkody z oddzielnego ubezpieczenia nie spowoduje zmniejszenia zniżek, tak jak miałoby to miejsce w przypadku likwidacji szkody z ubezpieczenia autocasco. Więcej na stronie https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-opon/