Ubezpieczenie Autocasco i Minicasco

Ubezpieczenie Autocasco i Minicasco

Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały dla właścicieli samochodów bardzo szeroką ofertę ubezpieczeń. Wśród nich jest ubezpieczenie Autocasco. Jego wariantem jest Minicasco. Przyjrzyjmy się tym ubezpieczeniom.

 

Autocasco

 

To ubezpieczenie jest dobrowolne, kierowcy nie muszą go posiadać. Nie należy więc ono do tych polis komunikacyjnych, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Do zakupu AC zniechęca ich przede wszystkim cena polis. Chętnie ubezpieczenie Autocasco kupują właściciele nowych samochodów. Ubezpieczenie AC muszą wykupić osoby, które zakupiły samochód za pieniądze z kredytu bankowego. Polisa AC z cesja na bank jest jednym z rodzajów zabezpieczenie kredytu samochodowego.

 

Minicasco

 

To ubezpieczenie, które pozwala płacić mniejsze składki. Oczywiście zakres tego ubezpieczenia nie będzie wyjątkowo wysoki. W zakresie ochrony nie zostaną umieszczone takie sytuacje, jak zderzenie z innym pojazdem, zwierzęciem czy przedmiotem leżącym na ziemi. Jednak minicasco jest ubezpieczeniem, które leży w zasięgu osób, którzy są właścicielami starszych modeli samochodów. Warto też wiedzieć, że z polisy minicasco można liczyć na wypłatę odszkodowania tylko pod warunkiem, że koszt naprawy uszkodzonego lub zniszczonego samochodu przekroczy 70 procent jego wartości; chodzi tutaj jednak o wypadek, który został spowodowany przez ubezpieczonego. Minicasco to produkt, o którym słyszało w naszym kraju bardzo mało osób. Warto więc wiedzieć, że są towarzystwa ubezpieczeniowe, które sprzedają te polisy tylko tym osobom, które wykupiły w tym samym towarzystwie polisę od odpowiedzialności cywilnej. Pamiętajmy też, że nie każde ubezpieczenie Minicasco będzie miało taki sam zakres ubezpieczenia – u poszczególnych ubezpieczycieli różnice mogą być znaczne.

Autocasco i Minicasco to dodatkowe ubezpieczenia dla kierowców. Różnią się one przede wszystkim zakresem ochrony oraz ceną. Zarówno Autocasco, jak i Minicasco chronią na wypadek kradzieży. W ramach Minicasco można ubezpieczyć auta, które maja więcej niż 10 lat.