Wybieramy polisę na życie

Wybieramy polisę na życie

Oferta firm ubezpieczeniowych jest naprawdę bardzo bogata. Większość z nich proponuje jednak swoim klientom polisę na życie. Jak się okazuje, w gąszczu ofert bardzo łatwo się jednak pogubić. W związku z tym podpowiadamy, jak wybrać najlepszą polisę, która idealnie wpisze się w indywidualne potrzeby oraz oczekiwania.

Suma ubezpieczenia i czas trwania polisy

 

Suma ubezpieczenia przekłada się na wysokość świadczenia, jakie zostanie wypłacone przez ubezpieczyciela w przypadku różnych zdarzeń losowych. Wraz z jej wzrostem, wzrasta jednak składka. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie zastanowić się nad tym, jaka suma ubezpieczenia nas interesuje. Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy wcześniej odpowiedzieć na inne dotyczące tego, jaki cel ma dla nas polisa na życie. Nie można również pomijać kwestii czasu trwania polisy.

Zakres ochrony

 

To kolejny punkt, który koniecznie trzeba przemyśleć zanim podpiszemy umowę. Elementem, który warto wybrać zawsze jest ubezpieczenie na wypadek śmierci. Bardzo łatwo ulec pokusie wykupienia ubezpieczenia niemalże na każdy oferowany przez ubezpieczyciela przypadek. Trzeba jednak pamiętać, że wiąże się to ze zwyżką składki. A w wielu wypadkach jest po prostu zbędne.

Spotkaj się z agentami

 

Chcąc wykupić polisę na życie, warto wstępnie zapoznać się z ofertą firm działających na polskim rynku. Spośród nich zaleca się wybranie pięciu, których oferta wydaje się być najbardziej atrakcyjna. Następnie dobrze jest spotkać się z agentami ubezpieczeniowymi, którzy przedstawią ofertę. Dobrym rozwiązaniem jest także spotkanie z multiagentami i poproszenie o wyliczenie składki w przypadku kilku firm.

To nie musi być jednak polisa

 

Warto pamiętać, że nie musimy ograniczać się do jednej firmy ubezpieczeniowej. Jeśli każda oferuje coś, co nam odpowiada, możemy wykupić trzy polisy za miesięczną składkę stu złotych zamiast jednej ze składką trzystu złotych. UWAGA: w razie zaistnienia sytuacja ujętej w OWU każda z firm będzie zobowiązania do wypłacenia świadczenia.