Jaką przecinarkę do glazury wybrać?

Jaką przecinarkę do glazury wybrać?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: taką, która w pełni odpowiada twoim potrzebom. Zanim więc zdecydujesz się na kupno przecinarki, zastanów się, do czego i jak często będziesz jej używać.

Gdy zamierzasz przyciąć zaledwie kilku płytek, nie musisz od razu inwestować w drogą przecinarkę elektryczną. Wystarczy rysik do glazury lub najprostsza gilotyna. Kiedy jednak planujesz większy remont, zainwestuj w bardziej zaawansowany model. Pamiętaj jednak by przecinarka do glazury, była przystosowana do cięcia płytek które zamierzasz położyć.

Głębokość cięcia

Najważniejszą cechą każdej przecinarki do glazury jest długość i głębokość cięcia. Najpierw więc sprawdź, jakiej wielkości są płytki, które chcesz przyciąć. Nie zapomnij ich zmierzyć po przekątnej. Do cięcia standardowych płytek o wymiarach 40 x 60 cm wystarczy standardowa gilotyna. Większe płytki wymagają już użycia przecinarki o wyższych parametrach. Informację na temat maksymalnej długości i grubości ciecia znajdziesz na opakowaniu każdej przecinarki. Specjaliści twierdzą, że, zwłaszcza w przypadku przecinarek ręcznych, warto mieć trochę zapasu. Wtedy masz gwarancję, że przetniesz płytkę bez żadnych uszkodzeń.

Nie bez znaczenia jest także, jakiego typu cięcia będziesz wykonywać.

Zobacz także: https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury/.

Proste i skomplikowane

Najprostsze przecinarki do glazury umożliwiają cięcie po linii prostej. Te bardziej zaawansowane, także pod kątem np. 45 czy 90 stopni, a także np. w środku płytki. Te dodatkowe opcje cięcia dają gwarancję, że glazura będzie położona idealnie. Bardziej zaawansowane przecinarki mają w zestawie noże do cięcia różnych materiałów. Jest to szczególnie przydatne, wtedy gdy musisz ciąć kilka rodzajów płytek lub cięcia na bardzo małe kawałki.

Ostatnią ważną sprawą jest komfort pracy. Przecinarka do glazury musi być bardzo stabilna. Chybocząca się konstrukcja tylko utrudni ci pracę. Wybieraj przecinarki z gumową nakładką, która zapobiega niechcianemu przesuwaniu się płytki. Dobrym rozwiązaniem jest także przecinarka z amortyzowanym blatem, który ułatwia łamanie płytek i zmniejsza ryzyko ich uszkodzenia.