Pożyczka na samochód: rodzaje zabezpieczeń stosowanych przez banki

Pożyczka na samochód: rodzaje zabezpieczeń stosowanych przez banki

Za kupowany samochód można zapłacić gotówką. Jest to jednak rozwiązanie wybierane przez małą liczbę osób. Zdecydowanie częściej samochody kupowane są za pożyczone od banku pieniądze.

Jakie są bankowe propozycje?

Kredyty udzielane przez banki mogą mieć bardzo różne formy. Wśród tych wyjątkowo atrakcyjnych są pożyczki samochodowe. Pożyczka na samochód charakteryzuje się bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem. Jest to rozwiązanie, które naprawdę bardzo się opłaca. Wiele osób, które chcą kupić samochód za pożyczone od banku pieniądze, decyduje się na złożenie wniosku o kredyt gotówkowy. Oprocentowanie tych kredytów jest jednak na chwilę obecną mało atrakcyjne, pożyczka samochodowa bardziej się opłaca. Pożyczka przeznaczona na zakup samochodu jest propozycją bardzo atrakcyjną i elastyczną. Okres spłaty można ustalić z bankiem tak, aby wysokość comiesięcznych rat nie obciążała zbyt mocno domowego budżetu. Maksymalny okres kredytowania wynosi aż 96 miesięcy. Pożyczka na nowy samochód może być spłacana na przykład w ratach balonowych. Oprocentowanie pożyczki na samochód jest wyjątkowo atrakcyjne, zaczyna się od 2,99 % w skali roku.

Nie tylko własny samochód

Pożyczka przeznaczona na zakup samochodu może zostać przyznana na zakup zarówno nowego, jak i używanego samochodu. Klienci, którym bank udzieli pożyczki samochodowej mogą kupić używany samochód zarówno w komisie samochodowym, jak i u dealera czy od osoby fizycznej. Pożyczone przez bank środki można przeznaczyć nie tylko na zakup nowego czy używanego samochodu. Można złożyć także wniosek o pożyczkę, z której środki zostaną przeznaczone na zakup motocykla, skutera, motoroweru czy quada.

Zabezpieczenie pożyczki

Zabezpieczeniem pożyczki jest sam pojazd. Banki stosują zastaw rejestrowy lub przewłaszczenie. Wymagają także wykupienia polisy Autocasco z cesją praw na siebie. Oznacza to, że odszkodowanie za ewentualną szkodę ubezpieczyciel przelewa na konto banku.

Dogodny okres kredytowania, atrakcyjne oprocentowanie, możliwość zakupienia nowego lub używanego samochodu – to największe zalety pożyczek samochodowych.

Sprawdź szczegóły na stronie www.scmultirent.pl