Kilka słów o leasingu samochodowym

Kilka słów o leasingu samochodowym

Mianem leasingu określa się odpłatne używanie różnych rzeczy na warunkach, które zostały ustalone z góry. Mimo że w leasing można wziąć bardzo różne sprzęty, to jednak w obiegowej opinii odnosi się on tylko do samochodów.

Czy jest to oferta, z której warto skorzystać?

Leasing na samochód jest usługą dostępną w Polsce już od wielu lat. Od pewnego jednak czasu jego popularność rośnie. Okazało się bowiem, że leasing samochodów opłaca się bardziej niż bankowy kredyt. Bardzo ciekawą ofertę przygotował dla potencjalnych klientów Santander Consumer Multirent. Firma ta specjalizuje się w leasingu samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Z przygotowanej przez SCM oferty mogą skorzystać przede wszystkim małe i średnie firmy. Co ważne, umowę leasingową mogą zawrzeć wszystkie firmy, branża nie ma tutaj znaczenia. Również forma prawna firmy nie ma znaczenia przy zawieraniu umowy leasingowej z SCM. Oferta firmy została przygotowana w taki sposób, aby mogły z niej skorzystać firmy prowadzące działalność w każdym z sektorów gospodarki.

Rodzaje leasingu w ofercie SCM

Na rynku dostępne są dwa rodzaje leasingu: operacyjny i finansowy. Firma Santander Consumer Multirent specjalizuje się w leasingu operacyjnym. Dla przedsiębiorców jest on rozwiązaniem bardzo korzystnym. W przypadku leasingu operacyjnego przedsiębiorca może w koszt uzyskania przychodu wliczyć każdą ratę leasingową. Ma prawo wliczyć nawet ratę początkową, tak zwaną inicjalną. Podpisanie umowy leasingowej nie powoduje też zmniejszenia zdolności kredytowej przedsiębiorcy. Jeśli jest taka potrzeba, może on ubiegać się o kredyt w banku. Warto dodać, że oferta SCM jest bardzo ciekawa z jeszcze jednego powodu. Przedsiębiorcy mogą skorzystać także z produktów dodatkowych takich, jak ubezpieczenie i karta paliwowa.

Przedmiotem leasingu może być linia produkcyjna, maszyny czy biurowe sprzęty. Najczęściej jednak przedmiotem leasingu są samochody. Przedsiębiorcy, którzy tworzą firmową flotę czy usprawniają już istniejącą, bardzo chętnie korzystają z tej możliwości finansowania.