Depilacja skóry dojrzałej

Depilacja skóry dojrzałej

W dojrzałym wieku do usuwania niechcianych włosków trzeba stosować nie tylko metody, które są sprawdzone, ale również takie, które są delikatne. Jakie wybrać?

 

Gładkie nogi

 

Do depilacji nóg w wieku dojrzałym najlepsze są kremy przeznaczone do depilacji skóry wrażliwej. Nie podrażniają one skóry, działają błyskawicznie, a do tego efekt gładkich w dotyku nóg utrzyma się dłużej niż w przypadku golenia. Efekt ten można przedłużyć, stosując opóźniające odrastanie włosków balsamy i kremy. Dodatkowo kosmetyki te nawilżają skórę.

Włoski na brodzie i wąsik

 

Jeżeli są delikatne i miękkie, to metodą najbardziej prosta jest użycie trymera. Jeśli jednak włoski są grubsze i sztywne, lepiej sprawdzi się pęseta. W przypadku usuwania sztywnych włosków pęsetą może jednak pojawić się inny problem: gdy zaczną odrastać, mogą wrastać w skórę.
Poza tym do chwili są włosek nie przebije się na powierzchnię, będzie wyglądał jak por skóry. Wygląda to bardzo nieestetycznie, można temu zaradzić dokładnie nawilżając skórę i pamiętając o regularnym wykonywaniu peelingu. Peeling powinien być delikatny, a więc najlepszy jest enzymatyczny. Wykonuje się go raz na 5 dni, preparat koniecznie trzeba nałożyć na podbródek i brodę.

Pachy i okolice bikini

 

Najlepsza metoda to golenie specjalną maszynką dla kobiet. Takie maszynki mają 5 ostrzy, wygodną rączkę, która nie wyślizguje się z dłoni, a do tego mają paski nasączone łagodzącym żelem. Golenie jest sposobem wygodnym i szybkim. Plusem golenia włosków pod pachami jest odblokowanie zatkanych kanalików potowych. Ich sygnałem są bolesne, niewielkie guzki, które powstają na skutek regularnego stosowania antyperspirantu w sztyfcie lub w kulce. W trakcie golenia, gdy maszynka jest złej jakości, gdy dojdzie do zapalenia mieszków włosowych lub gdy skóra w trakcie golenia jest za mało śliska, może dojść do zacięcia się. Problemem mogą być także krostki. Można temu zaradzić uży6wajć dobrej maszynki do9 golenia oraz żelu lub pianki. Przy zapaleniu mieszków pomoże tonik do cery trądzikowej.