Dla osób, które chcą nauczyć się języka obcego

Dla osób, które chcą nauczyć się języka obcego

 

Bez znajomości przynajmniej jednego języka obcego jest bardzo trudno funkcjonować we współczesnym świecie. Naukę języka obcego (najczęściej wybierany jest angielski) dzieci rozpoczynają już w przedszkolu, a następnie kontynuują przez całą szkołę podstawową i średnią. Lektorat z języka obcego jest także na studiach. Bardzo często poziom nauczania języków obcych w polskich szkołach stoi na tak niskim poziomie, że opanowanie języka w stopniu komunikatywnym jest niemożliwe. Osoby, które chcą dany język poznać naprawdę bardzo dobrze szukają więc wsparcia poza szkołą.

Co proponuje rynek?

Osoby, które chcą uczyć się języków obcych mają obecnie wiele możliwości do wyboru. Mogą to robić nawet na własną rękę. To jednak rzadkość. Większość wybiera prywatne lekcje i szkoły językowe. Bardzo popularne są kursy językowe za granicą. Są to kursy, które proponują organizatorzy specjalizujący się w turystyce młodzieżowej i językowej. Okazuje się, że kursy językowe, które odbywają się za granicą należą do bardzo skutecznych meto nauki języka obcego. Uczestnicy kursu przez wiele godzin każdego dnia przebywają w otoczeniu osób, dla których dany język jest językiem ojczystym. Siłą rzeczy więc okazji do rozmów po polsku uczestnicy kursów mają naprawdę bardzo mało. Dla osób, które zdecydują się wybrać na taki kurs jest on również okazją do poznania zwyczajów, kultury i tradycji danego państwa. Dla młodych ludzi kurs językowy za granicą jest także okazją do tego, aby nauczyć się szacunku do innych ludzi. Dla najmłodszych kurs jest okazją do tego, aby nauczyli się samodzielności.

Jaki kurs wybrać?

Do wyboru są oczywiście nie tylko kursy języka angielskiego. W ofercie są także kursy języka niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, włoskiego. Czas trwania kursu jest bardzo zróżnicowany. Do wyboru są kursy, które trwają tylko tydzień, ale także dwutygodniowe, trzytygodniowe, cztero- i pięciotygodniowe. W ofercie są kursy adresowane do osób w różnym wieku. Na kurs języka obcego za granicą mogą wyjechać nawet sześciolatki.

Więcej na https://kursy.atas.pl/