Jaką pizze możemy zamówić w restauracji?

Jaką pizze możemy zamówić w restauracji?

Większość osób, które znamy, przyzna, że zamówienie pizzy z dostawą dla grupy przyjaciół jest prawie zawsze dobrym pomysłem. Tym bardziej, że danie to jest powszechne i praktycznie wszędzie występuje pizza. Pruszków, to jedno z tych miast gdzie też możemy zamówić pyszną pizze w renomowanej pizzerii.

Margarita i Pepperoni

Historie o rodzajach pizzy zwykle zaczynają się od tradycyjnego przedstawiciela tego dania, składającego się z ciasta, sosu pomidorowego, sera Mozzarella, liści bazylii i mają upamiętniać w tym względzie królową Margaritę Sabaudzką, żonę króla Włoch Umberto I. Każda szanująca się pizzeria wraz z tradycyjnymi smakami oferuje zamówienie dostawy pizzy przygotowanej według oryginalnych przepisów, a w menu pizzerii musi znaleźć się Margarita wedle powyższego przepisu. Dyskretnym miłośnikom ostrzejszych smaków polecamy gorącą „Pepperoni” – pizzę z niesamowicie ostrymi kiełbaskami, okrągłymi jak okrągłe danie. Dla powściągliwych – pizza „meksykańska” z dodatkiem Tobasco i ostrej papryki. Przeciwnicy ostrych smaków docenią hawajską pizzę ze słodkim ananasem i kurczakiem / szynką / boczkiem (w zależności od przepisu szefa kuchni).

Inne popularne pizze

Inną tradycyjną włoską pizzą, która jest bardzo popularna, są „4 sery” (inna nazwa to „Quatro Formagi”). Odmiany składników zależą od decyzji tego samego szefa kuchni i kosztu produktu końcowego. Zazwyczaj stosuje się sery Cheddar, Mozzarella, Edam, Dor Blue, Feta, Parmezan lub Tilsiter. Pizza Quatro Formaggi nigdy nie jest pozbawiona smaku; jest zamawiana z dostawą przez koneserów lepkiego, miękkiego, kremowego smaku serów i ich kombinacji. Obowiązkowe w przypadku większości dań kuchni włoskiej są – pizza z owocami morza, która zwykle kryje się pod nazwami „Frutti di Marais”, „Ocean”, „Mediterranean”, „Mariner” lub po prostu „Sea”. Dla dzieci pizzerie oferują pizzę „kurczak”, która oprócz soczystych kawałków kurczaka, sosu i mozzarelli może zawierać brokuły, pieczarki, oliwki, bekon, czosnek, bazylię, pieprz lub cebulę.

Jeśli szukasz pizzerii w Pruszkowie sprawdź https://www.pizzadominium.pl/lokale/pruszkow