Robimy tort

Robimy tort

Próbowaliście kiedyś zrobić, upiec jakieś ciasto? Sam przyznaje się, że podjąłem się takiego wyzwania (co jak dla mężczyzny czasem nie jest łatwą rzeczą) i nawet z powodzeniem. Ale czy podjęliście się kiedyś upiec dla kogoś (a szczególnie dla kogoś bliskiego) tort urodzinowy? Ja nie przyjąłem takiego wyzwania i powiem Wam, że nawet nie będę próbował. Upiec tort, który na dodatek ma być ładny i smakowity to już niestety nie na moje siły i dlatego zawsze w tym momencie proszę kogoś o pomoc. Mam w swoim gronie osobę, która przy okazji moich urodzin, urodzin moich dzieci, żony czy innych bliskich mi osób podejmie się takiego zadania. Nasze torty zawsze są bardzo smakowite. Mam nadzieje, że Wy też tak macie albo może nawet sami szykujecie wszystko od podstaw.

Co w czasie pieczenia może pójść nie tak

Czasem człowiek już na samym biszkopcie, który stanowi bazę całego tortu można się wyłożyć. Wykonanie i upieczenie biszkoptu to bardzo poważne zadanie, które trzeba wykonać z niezwykła starannością. Jeżeli nie dopilnujemy tego, to tort może być za niski (jeżeli biszkopt opadnie) lub przypalony (jeżeli się spali). Jak już mamy to szczęście i wyszedł nam idealny biszkopt to możemy zabierać się teraz za krem, który trzeba wykonać również z niezwykłą starannością. Tak, abyśmy mogli cieszyć się niezapomnianym smakiem. No właśnie a czy smak swojego kremu już wybraliście? Możecie celować w różne smaki.

Kremy do tortów

Branża cukiernicza jest bardzo rozwinięta i pozwala na uzyskanie najbardziej wyszukanych smaków w kremie do tortów. Jeżeli sami planujecie zrobić tort na urodziny to warto udać się na zakupy do profesjonalnego sklepu z wyrobami cukierniczymi. Zakupicie tam nie tylko różne smakowite kremy, ale również dodatki, którymi przyozdobicie swoje cukiernicze dzieło. Możecie zakupić kolorowe płatki, kwiatki z cukru czy inne figurki. Można również zakupić literki, które można potem ułożyć w imię solenizanta. Wybór w sklepie jest naprawdę ogromny. Mam nadzieje, że Wasz tort na rocznicę urodzin okaże się naprawdę pięknym i smakowitym dziełem.