Tort urodzinowy dla każdego

Tort urodzinowy dla każdego

Najczęściej dzieci, ale także większość dorosłych, uważają urodziny za jeden z najlepszych, oraz wyjątkowych dni w całym roku. Przyjmowanie życzeń i prezentów jest dla wszystkich niesłychanie ważne i bardzo miłe. Jednakże, ten dzień nie może obyć się bez jednej rzeczy, a mianowicie: bez dmuchania świeczek na torcie urodzinowym. Jest to chyba najsłynniejszy rodzaj ciasta na całym świecie. Obecnie istnieje wiele opcji, smaków, kształtów z których można wybierać według swoich preferencji.

Tort dziecięcy

Jeśli chodzi o tort urodzinowy dla dziecka, to największą popularnością cieszą się te, na których występuje coś związanego z ulubioną bajką. Tutaj opcji jest kilka. Może być to ciasto w kształcie ulubionej postaci, lub też standardowy kształt z „nadrukowanym”, jadalnym obrazkiem z filmu dziecięcego. Kolejną opcją staje się wykonanie cukrowych figurek i postawienie ich na toście obok świeczek. Dużą pomocą w ozdabianiu takich tortów jest teraz kolorowy, plastyczny lukier, który można spróbować zrobić samodzielnie, ale bez problemu można go także kupić w sklepie. Jest to specjalnie przygotowana masa cukrowa, którą można porównać do modeliny. Lukrem plastycznym można powlec całe ciasto, lub też wykonać pojedyncze ozdoby i figurki (nawet z małymi detalami). Jego zaletą jest to, że można go zrobić w dowolnym kolorze (należy po prostu dodać odpowiedni barwnik).

Tort dla dorosłych

Torty dla dorosłych również mogą być ozdobione lukrem, czy rzeczami związanymi z ich hobby. Mogą być też one oczywiście tradycyjne – wszystko zależy od preferencji. Tort urodzinowy to najczęściej ciasto biszkoptowe przełożone masą. Jeśli chodzi o przełożenie, to tutaj wybór jest ogromny: zaczynając od bitej śmietany, czy serka mascarpone, przez kremy czekoladowe, owocowe, kawowe, bezowe, na maśle orzechowym kończąc. Można także upiec wegańską, czy bezglutenową wersję tortu urodzinowego, w Internecie można znaleźć odpowiedni do swoich potrzeb przepis lub miejsce, gdzie ciasto można zamówić. Najważniejsze, aby tort był smaczny i podobał się osobie, która danego dnia obchodzi swoje urodziny.