Edukacja od wczesnych lat

Edukacja od wczesnych lat

Znane polskie powiedzenie „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” jest jednym z najbardziej prawdziwych i trafnych przysłów, które w pełni oddają istotę i złożoność procesu edukacyjnego. Im wcześniej zatem zaczniemy zaszczepiać w naszych dzieciach wiedzę na temat zdrowia, ich kondycji oraz sposobów leczenia, tym większe korzyści osiągniemy w przyszłości.

Czym jest projekt „Nauka ratuje życie”?

Inicjatywa „Nauka ratuje życie” zainicjowana przez Roche Polska, kierowana jest właśnie do najmłodszych pacjentów. Ma ona przede wszystkim rozbudzić w dzieciach ciekawość nauki ze szczególnym naciskiem na wiedzę z obszaru medycyny, a także stworzyć w Polsce pierwsze sale podań leków i popularyzować wiedzę z zakresu medycyny i innowacji technologicznych. Dzięki temu dzieci będą mogły poznać świat nauki w kontekście leczenia i poznać proces powstawania innowacyjnych rozwiązań, które ratują ludzie życie. Dzieci dowiedzą się jak osiągnięcia naukowe, realnie przekładają się na długość i jakość ludzkiego życia. Te informacje oraz rozbudzenie w dzieciach naturalnej ciekawości i jej inspirowanie, pozwoli na wyedukowanie wielu nowych żądnych wiedzy „ulepszaczy świata”.

W jaki sposób?

W trakcie programu zostaną też przybliżone sylwetki polskich i zagranicznych naukowców, a także w przystępny i interesujący sposób przedstawiona wiedzę naukową z obszaru medycyny. Przygotowane zostały w tym celu interaktywne zeszyty naukowe, które oprócz podstawowych informacji w przystępny sposób przekażą wszelkie treści dotyczące witamin, szczepień czy przeciwciał monoklonalnych, a także mają pomóc zaangażować dzieci w zdobywanie wiedzy, oczywiście poprzez zabawę. Ostatecznie powstałe sale podań leków tworzone są również z myślą o najmłodszych i będą stanowić pewną bezpieczną przestrzeń, w której młodzi pacjenci odbywać będą leczenie w warunkach zapewniających wygodę i bezpieczeństwo w czasie trwającego godzinę lub dłużej podawania leku, ale również – dzięki aranżacji sal i wykorzystaniu doskonałych materiałów edukacyjnych – otrzymają inspirację do twórczego myślenia, rozwijania zainteresowań i pasji.