Idealnie dopasowany podkład

Idealnie dopasowany podkład

Właściwie dobrany podkład to najlepszy sprzymierzeniec, gdy mamy problemy z cerą. Kupując ten kosmetyk, bierzemy pod uwagę nie tylko odcień skóry na twarzy, ale także na żuchwie i szyi. Dobrze dobrany kolor podkładu powinien być identyczny z naturalną karnacją ewentualnie o ton od niej jaśniejszy – zbyt ciemny postarza.

 

Do szarej cery

 

Dobrze dobranym podkładem możemy ukryć zmęczenie, które daje nam się we znaki. Niedoskonałości na skórze zamaskujemy w tym przypadku rozświetlającym fluidem. Zawarte w nim specjalne pigmenty optycznie zmniejszą niedoskonałości skóry poprzez to, że rozpraszają światło. W składzie podkładów rozświetlających jest także witamina C, która pielęgnuje skórę i poprawia jej koloryt.

Do skóry wiotkiej

 

Podkład liftingujący kupujemy, gdy skóra stanie się cienka i straci jędrność. W liftingujących podkładach znajdziemy silikon lub lotne olejki, które podczas aplikacji na skórę parują i pozostawiają na niej elastyczną warstwę. W efekcie wyglądają jak druga skóra. W składzie tych fluidów są także składniki, które pielęgnują cerę. Mogą to być witaminy, kofeina, retinol. W nowoczesnych kremach nie może zabraknąć także filtrów przeciwsłonecznych, które zapobiegają starzeniu się. Tego typu fluid nakładamy z umiarem, aby nie osiągnąć efektu odwrotnego od zamierzonego. Nadmiar ko0smetyku zbierze się w zmarszczkach i zamiast je zatuszować, podkreśli je.

Do cery błyszczącej

 

Twarz trzeba pudrować kilka razy w ciągu dnia, gdyż połysk nie dodaje jej urody. Z pomocą przyjdzie nam podkład matujący. Jego działanie można porównać z bibułką: zawiera polimery, dzięki temu pochłonie nadmiar sebum i ograniczy jego wydzielanie. Podkłady matujące są lekkie w swojej formule, nie zatykają więc porów. W ich składzie nie ma olejów, są za to składniki nawilżające i duża ilość witamin. Gdy w ciągu dnia twarz zacznie się nam błyszczeć, przykładamy do niej matująca bibułkę i używamy pudru.

Niezależnie od rodzaju, podkład rozprowadzamy ruchami skierowanymi na zewnątrz i w dół. Dzięki temu meszek pokrywający twarz i pory skory będą niewidoczne.