Jak dbać o dłonie?

Jak dbać o dłonie?

Skóra dłoni jest bardzo cienka, niszczą ją nawet zwykłe, codzienne czynności. Ale ma ona jeszcze jedną szczególną cechę: gdy odpowiednio o nią zadbamy, bardzo szybko się zregeneruje. Jakich kosmetyków warto używać do pielęgnacji dłoni?

 

Kremy z witaminą C

 

Witamina C hamuje produkcje melaniny, kremy z jej dodatkiem pomagają zlikwidować plamki i przebarwienia. Oprócz tego pobudza ona produkcję kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, które odpowiadają za młody wygląd skóry. Witamina C bardzo szybko się utlenia, a więc musi być zamknięta w próżniowym opakowaniu. W kremie powinna stanowić nie więcej jak 10 procent aktywnych substancji; przed zakupem trzeba to sprawdzić, gdyż większa ilość witaminy C może być przyczyną podrażnienia skóry. Kremy do rąk z witaminą C stosujemy na noc.

Maseczki-rękawiczki

 

Są bardzo wygodnym zabiegiem do stosowania w domu. Ich wewnętrzna warstwa nasycona jest kosmetykiem o wysokim stężeniu i wyjątkowo bogatym składzie. Zewnętrzna warstwa z folii sprawia, że składniki te nie odparowują. Mogą za to lepiej penetrować naskórek, gdyż wewnątrz wytwarza się ciepło. Najbardziej wartościowe substancje, których warto szukać w maskach mających postać rękawiczek to: olejki, kwas foliowy, witaminy E i C, kwas foliowy, retinol.

Peeling enzymatyczny

 

Delikatnie wygładzi skórę dłoni. Ma formułę maseczki, a więc nie trzeba go wcierać w skórę. Dzięki zawartości kwasów owocowych rozpuszcza martwe komórki naskórka. Kosmetyk nakłada się na dłonie cienką warstwą na 10-15 minut, a następnie spłukuje go letnią wodą. Peeling warto wykonywać co 4-5 dni.

Serum do twarzy

 

Ma lżejszą konsystencje od kremu, ale aktywnych składników, które skutecznie regenerują skórę zawiera znacznie więcej. Jeżeli zależy nam na szybkiej poprawie stanu skóry dłoni, śmiało możemy sięgnąć po serum do twarzy. Ale uwaga! W serum jest zbyt mało tłustych substancji, które chronią naskórek. Nie używamy go więc solo, ale razem z kremem do rąk: najpierw aplikujemy serum, a następnie po upływie 10 minut wsmarowujemy krem do rąk.