Jaką ochronę może zapewnić nam polisa na życie?

Jaką ochronę może zapewnić nam polisa na życie?

Polisa na życie to jeden z ważniejszych produktów firm ubezpieczeniowych. Bez wątpienia warto takie ubezpieczenie wykupić. Zanim jednak udamy się do firmy ubezpieczeniowej powinniśmy wiedzieć, jaką ochronę może nam zagwarantować polisa. Zobaczmy więc na co warto się zdecydować.

Śmierć

 

Mówiąc o polisie na życie, należy pamiętać, że podstawowa ochrona to ta na wypadek śmierci. Dlatego w umowie zawsze należy wskazać osobę uposażoną, czyli taką, która będzie mogła otrzymać świadczenie na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Warto pamiętać, że zapewniamy tym samym bezpieczeństwo naszej rodzinie. Uzyskane środki pozwolą na spokojne życie przez jakiś czas.

Inwalidztwo

 

Jeśli ulegniemy wypadkowi i przeżyjemy, ale zostaniemy osobą niepełnosprawną, również możemy liczyć na wypłatę świadczenia. Wiele firm ubezpieczeniowych proponuje swoim klientom ochronę w przypadku trwałego bądź całkowitego uszczerbku na zdrowiu. Trzeba jednak przed podpisaniem umowy bardzo dokładnie sprawdzić  czym dla danego towarzystwa jest pojęcie inwalidztwo. W różnych firmach ubezpieczeniowych może ono być bowiem rozumiane różnie.

Pobyt w szpitalu

 

Polisa na życie może zapewniać ochronę również na wypadek pobytu w szpitalu. W takim przypadku można liczyć na wypłatę świadczenia, którego wysokość wyliczana jest na podstawie ilości dni spędzonych w szpitalu. W zdecydowanej większości przypadku za jeden dzień ubezpieczyciel naliczy nam kilkadziesiąt złotych.

Poważna choroba

 

W ogólnych warunkach ubezpieczenia, które należy dokładnie przeczytać przed podpisaniem umowy mogą znaleźć się choroby, za zachorowanie na które również otrzymamy świadczenie. Trzeba jednak pamiętać, że jest to zamknięta lista, która dla każdego ubezpieczyciela może być inna.

Polisa na życie może zapewniać naprawdę szeroki zakres ochrony. Warto o tym pamiętać zanim udamy się do ubezpieczyciela. Przed podpisaniem umowy należy zastanowić się nad tym, jakiej ochrony oczekujemy. Pozwoli to na skonstruowanie polisy maksymalnie dopasowanej do indywidualnych potrzeb.