Jak dbać o pierścionek z brylantem?

Jak dbać o pierścionek z brylantem?

Biżuteria z brylantem jest postrzegana jako wyjątkowo stylowa. Nie starzeje się i opiera się każdej gwałtownej zmianie, z jaką mamy do czynienia w świecie mody, nic więc dziwnego, że jest uważana za wyjątkowo trafny wybór. Niestety, decydując się na pierścionek z brylantem i licząc na to, że jeszcze długo będzie on naszą ozdobą, należy nauczyć się o niego dbać.

Unikanie uszkodzeń

Diamenty, choć wieczne, nie są wcale stuprocentowo odporne na uszkodzenia. Jeśli więc chcemy cieszyć się piękną biżuterią przez lata, dbajmy o to, aby nie dochodziło do zarysowań na nich. Takie podejście sprawdza się znakomicie i z pewnością przynosi lepsze rezultaty niż szukanie sposobów na usuwanie ewentualnych uszkodzeń. Warto więc zastanowić się choćby nad tym, czy musimy zabierać pierścionek na każdy trening lub wyjście na basen. Jeśli pozwolimy mu na zetkniecie się z chlorowaną wodą lub przypadkowo doprowadzimy do jego zderzenia z jednym z przyrządów do ćwiczeń, może się okazać, że doprowadzimy do katastrofy.

Materiały: https://aclari.pl/static/p/1446/pierscionek-zareczynowy-z-brylantami-aclari-ventego-0,27ct-p0564zb-6509.jpg

Równie duża ostrożność jest zalecana także wówczas, gdy bierzemy się za wielkie sprzątanie. Wśród powszechnie używanych detergentów nie brakuje, niestety, również takich, które są w stanie doprowadzić do odbarwienia pierścionka, a nawet – do pęknięcia lutów. Brylanty nie lubią też tłustych plam, jakie pozostawiają balsamy i kremy stosowane podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.

Konserwacja i czyszczenie

Biżuteria z brylantami będzie wyglądała znakomicie także wówczas, gdy my sami nie zapomnimy o jej odpowiedniej pielęgnacji. Tu sprawdzają się zwłaszcza tak zwane domowe sposoby stosowane choćby wówczas, gdy chcemy pozbyć się nieestetycznych, tłustych plam. Niewielkie zabrudzenia najlepiej usuwać więc w misce z ciepłą, choć nie gorącą wodą oraz z łagodnym detergentem. Co ważne, im regularniej będziemy wykonywać ten zabieg, tym lepiej dla samej biżuterii. Należy też pamiętać, aby nigdy nie zanurzać kamieni szlachetnych w całości wykorzystując do ich czyszczenia nawilżoną w wodzie z detergentem ściereczkę.

Podczas zabiegów konserwacyjnych i pielęgnacyjnych należy też wystrzegać się tych produktów, w których skład wchodzą chlor oraz aceton. Pierścionek może ulec wówczas odbarwieniu. Jeśli więc nie ufamy sposobom naszych prababek, najlepiej zaopatrzyć się w specjalne preparaty przygotowane właśnie z myślą o dbaniu o biżuterię z brylantami.