Jak wykonać masaż skóry głowy?

Jak wykonać masaż skóry głowy?

Masaż skóry głowy to jeden z najbardziej podstawowych, a jednocześnie wedle wielu specjalistów najprostszych do nauczenia się masaży. Może go wykonać każdy i jesteśmy się w stanie nauczyć masować głowę dosłownie w kilkanaście minut.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że jeśli masaż skóry głowy ma być skuteczny, musi być wykonywany regularnie. Masować głowę powinniśmy przynajmniej raz na dwa dni, ale najlepsze efekty uzyskamy, jeśli poświecimy temu zajęciu codziennie około piętnastu minut. Sam masaż możemy wykonać za pomocą rąk lub też szczotki. Ta powinna być wykonana z włosia o średniej twardości. Szczególnie korzystne są tu szczotki z włosia dzika. Zabieg ten nie tylko wpłynie dobrze na skórę głowy, ale też poprawi znacząco ukrwienie samego włosa. Dodatkowo dzięki szczotkowaniu, rozprowadzimy serum po całej głowie i usuniemy kurz oraz brud. Pamiętać musimy o umyciu szczotki, po każdym takim zabiegu.

Samo szczotkowanie jest zabiegiem niezwykle prostym. Musimy tylko pamiętać, że zaczynamy od nasady włosa i szczotkujemy do jego końca. Kiedy szczotka pojawi się u nasady, to możemy wykonać ruch masujący. Poprawimy wtedy znacznie ukrwienie skóry. Przy okazji masażu wykonywanego za pośrednictwem szczotki musimy uważać na kilka żelaznych zasad. Nie wolno przede wszystkim szczotkować włosów, które są przetłuszczone, to bowiem pobudzi gruczoły łojowe do jeszcze wydajniejszej pracy i spowoduje, że włosy będą się jeszcze bardziej przetłuszczać. W sytuacjach skrajnych możemy nawet wywołać u siebie tak zwane łojotokowe zapalenie skóry. Nie powinniśmy też przy masażu wykorzystywać szczotek drucianych i wykonanych z twardego plastyku. Te bowiem nie tylko niszczą włosy, ale dodatkowo kaleczą skórę głowy, zamiast ją masować.

Sam masaż możemy też wykonać opuszkami palców. Polega to na wykonywanie kółek na głowie, gdzie wędrując po okręgu, uciskamy leciutko skórę głowy. Masaż tego typu trwać powinien około dziesięciu do dwudziestu minut. Na rynku, zwłaszcza w gabinetach kosmetycznych możemy też spotkać specjalne urządzenia, które zostały zaprojektowane do masowania głowy. Zazwyczaj są to automatyczne grzebienie, przez które przechodzi prąd pod bardzo niskim napięciem. Masując głowę, maszyna powoduje mocne przekrwienie skóry na głowie, co z kolei pobudza ją do pracy i poprawia ukrwienie włosów. W odróżnieniu od domowych sposobów masowania ten ma dodatkowe właściwości bakteriobójcze. Jednocześnie jest on dostępny dla włosów tłustych. Ma bowiem też właściwości wysuszające. Istnieje też w sprzedaży podręczny masażer głowy, który pozwala na samodzielnie wykonanie, profesjonalnego masażu.

Przeczytaj więcej: https://www.biotebal.pl/pielegnacja-wlosow/masaz-skory-glowy-podczas-mycia-wlosow