Kominek narożny – sposób na mały salon

Kominek narożny – sposób na mały salon

Nie wszyscy mogą się pochwalić ogromnym domem, w którym jest tyle miejsca, że zmieści się wszystko – i wciąż można coś jeszcze dokupywać. Większość z nas żyje w raczej przeciętnym standardzie, a zatem już sam fakt posiadania domu jest godny podziwu.

Nie trzeba się więc stresować posiadaniem małego salonu, tylko rozplanować wszystko w taki sposób, żeby jak najlepiej do siebie pasowało. Istnieje wiele sposobów na optyczne powiększenie wnętrza, a także sporo różnorakich sprzętów tworzonych specjalnie na potrzeby takich niewielkich pomieszczeń. Na przykład każdy kto posiada dom marzy o tym, żeby w salonie znajdował się jakiś ładny kominek – by móc przy nim siedzieć wieczorami, spoglądając w wesoło trzaskający ogień. Nawet jeśli salon jest mały, to i tak nie ma problemu z umieszczeniem w nim kominka – wystarczy jedynie kupić jego narożną wersję!

Kominek narożny to taki, który przeznaczony jest do umieszczenia w rogu pomieszczenia.

Może posiadać przeszklenia z dwóch stron, albo być w kształcie trójkąta, z jedną szybką z przodu. Wersji jest jednak wiele – są i takie, które posiadają przeszklenia z trzech stron, dzięki czemu można je umieścić w ścianie. W ten sposób tylko jeden bok jest zabudowany, a na kominek można patrzyć na przykład tak z salonu, jak i z jadalni, jeśli umieści się go w ścianie oddzielającej jedno pomieszczenie od drugiego.

Zawsze warto ustawiać kominek tak, by był widoczny dla wchodzących do pomieszczenia.

To porada, która zwykle znajduje odzew w czynach, ponieważ kominek bardzo efektownie prezentuje się we wnętrzu. Zdecydowanie dodaje pomieszczeniu uroku, sprawiając, że prezentuje się ono przyjaźniej i przytulniej. Skoro zatem i tak zostanie umieszczony w pokoju, to powinien się znaleźć mniej więcej na wprost wejścia – choćby i w rogu.

Istnieją kominki narożne przeznaczone do umieszczenia w ścianie, albo na niej (wersje wiszące biokominków), lecz również i kominki wolnostojące. Ten ostatni typ jest coraz chętniej wykorzystywany, ponieważ kominek bardzo łatwo jest zabrać ze sobą, gdy ktoś się przeprowadza.