Kosmetyki pielęgnacyjne w czarnym kolorze

Kosmetyki pielęgnacyjne w czarnym kolorze

Czarne składniki, które zawiera coraz więcej kosmetyków mają małą atrakcyjną barwę. Nie powinno nas to jednak zniechęcać do ich zakupu, gdyż zawierają one składniki, które są bardzo cenne dla naszej skóry i włosów.

 

Aktywny węgiel

 

Węgiel w najczystszej biologicznej postaci to naturalny surowiec, który w kosmetyce wykorzystywany jest coraz częściej. Otrzymywany jest z torfu poddanego obróbce chemicznej lub fizycznej, drewna i węgla. Jest bezpieczny i łagodny dla każdego typu skóry; kosmetyki z czarnym węglem można stosować nawet do pielęgnacji cery wrażliwej. Węgiel działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, ma działanie kojące i rozjaśniające. Przyciąga ze skóry i pochłania nadmiar sebum, zrogowaciałego naskórka czy zanieczyszczeń. Kosmetyki z aktywnym węglem łagodzą zmiany zapalne na skórze, oczyszczają ją, odświeżają i pomagają zwalczyć zaskórniki. Do tego nie powodują podrażnień, nie naruszają jej bariery ochronnej. W grupie kosmetykow, które w swoim składzie zawierają aktywny węgiel są żele myjące, mydła, peelingi i maseczki. Są to przede wszystkim preparaty przeznaczone do cery trądzikowej i tłustej. Wśród kosmetyków zawierających aktywny węgiel są także skutecznie oczyszczające, ale działające bardzo łagodnie szampony do włosów.

Czarna glinka

 

To skarb (drugi po soli), który jest wydobywany z dna Morza Martwego. Jest gruboziarnista i ciężka, wydaje się nawet, że jest lekko tłusta. Ma organiczny, ziemisty, bardzo zdecydowany zapach. Czarna glinka to unikalna kompozycja minerałów, które mają właściwości oczyszczające, regenerujące, antyseptyczne i przeciwzapalne. Glinka dogłębnie oczyszcza pory, reguluje wydzielanie sebum. To również skuteczny, naturalny środek do redukcji cellulitu. Okładów i maseczek z czarnej glinki nie można stosować zbyt często,m  gdyż może wysuszyć i podrażnić skórę. Maseczkę z twarzy należy zmyć bardzo starannie i przemyć ją dodatkowo tonikiem.

Wiele kobiet nieufnie podchodzi do kosmetyków z czarnymi składnikami, ich zalety doceniają jednak już po pierwszym użyciu.