O ubezpieczeniu szyb samochodowych

O ubezpieczeniu szyb samochodowych

Ubezpieczenia komunikacyjne stanowią bardzo poważną część oferty każdego towarzystwa ubezpieczeniowego, które działa na terenie Polski. Osoby, które zainteresowane są ubezpieczeniami komunikacyjnymi mają do wyboru nie tylko ubezpieczenia obowiązkowe, ale także dobrowolne. Wielu ubezpieczycieli proponuje ubezpieczenie szyb. To ubezpieczenie, które jest jeszcze w Polsce mało popularne; spora liczba kierowców nawet nie wie o jego istnieniu. Zobaczmy więc, czy warto je kupić.

Zakres ochrony polisy

Towarzystwa ubezpieczeniowe, które mają w ofercie ubezpieczenie szyb gwarantują wypłatę odszkodowania w sytuacji, gdy konieczna będzie naprawa lub wymiana szyby przedniej, szyb bocznych oraz szyby tylnej. Towarzystwa ubezpieczeniowe na chwilę obecną nie zdecydowały się wprowadzić ubezpieczenia, która obejmowałoby ochroną także dach panoramiczny lub szyberdach.

Jak wykupić ubezpieczenie?

W większości towarzystw ubezpieczeniowych ubezpieczenia szyb samochodowych nie można kupić jako oddzielną polisę. Ubezpieczyciele oferują je razem z ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej lub z ubezpieczeniem Autocasco. Dobra wiadomość to taka, że osoby, które mają zniżki na OC czy AC w przypadku skorzystania z ubezpieczenia szyb, nie stracą tych zniżek.

Suma ubezpieczenia

Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe proponują bardzo różne sumy ubezpieczenia w przypadku kupowania ubezpieczenia szyb. Osoby, które decydują się na ubezpieczenie szyb w swoim aucie powinny więc wybrać takie towarzystwo ubezpieczeniowe, które zapewnia wysoką sumę ubezpieczenia. Kupując polisę należy dopytać o to, jakie zdarzenia obejmuje. Polisa może zapewniać bowiem ochronę tylko na wypadek zdarzeń, które miały miejsce na terenie kraju. Jeśli podróżujemy często za granicę, wybierzmy wariant polisy, który zapewni ochroną także poza granicami Polski.

Koszty naprawy czy wymiany szyb samochodowych są wysokie. Ubezpieczenie szyb kosztuje 80 – 180 złotych. W porównaniu z kosztami naprawy lub wymiany to naprawdę bardzo niewiele.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-szyb/