Czym można doprawić pizzę?

Czym można doprawić pizzę?

Kuchnia włoska ma naprawdę wiele do zaoferowania. Wśród jej dań największą popularnością w naszym kraju cieszy się oczywiście pizza. Chętnie jadamy ją nie tylko w domu, ale również w restauracji. O jej wielkiej popularności świadczy to, że pizzerie znajdziemy dzisiaj w każdym mieście naszego kraju.

Aby się o tym przekonać, wystarczy wpisać w wyszukiwarce na przykład „pizza Zakopane”. W naszym artykule skoncentrujemy się jednak na tym, czym można doprawiać pizzę. Nie trzeba się bowiem ograniczać tylko do bazylii oraz oregano.

Czym przyprawić ciasto?

Przede wszystkim warto podkreślić, że o wiele lepszy smak uzyskamy wówczas, gdy zdecydujemy się na doprawienie już samego ciasta. Wówczas pizza będzie miał głębszy smak i wyraźniejszy aromat. Przyprawą, która da naprawdę świetny efekt jest gałka muszkatołowa. Trzeba jednak pamiętać, że jest to przyprawa niezwykle aromatyczna. W związku z tym nie należy dodawać jej zbyt dużo. Wystarczy odrobina. Podstawową przyprawą, jeśli chodzi o ciasto jest oczywiście sól. Bez niej ciasto będzie w ogóle pozbawione smaku.

Jaki sos?

Jeśli chodzi o sam sos do pizzy, to dobrym rozwiązaniem okazuje się być bazylia i oregano. Nie należy zbytnio się ograniczać, ale trzeba zachować umiar. Zbyt duży dodatek tych ziół sprawi, że sos może zyskać lekko gorzkawy posmak. A tego z pewnością chcielibyśmy uniknąć. Nie można zapominać również o czosnku, który jest obowiązkowym wręcz dodatkiem do każdej pizzy.

Przyprawy na wierzch

Czym można posypać pizzę po wierzchu? Oczywiście bazylia i oregano to wybór obowiązkowy. Warto jednak wyjść nieco poza schemat. Bardzo dobrym wyborem okazuje się być pieprz, który sprawi, że pizza zyska nieco na ostrości. Doskonale sprawdzi się także pieprz ziołowy, który tak naprawdę z pieprzem nie ma zbyt wiele wspólnego.

Czego unikać?

Co nie pasuje do pizzy? Kiepskim wyborem są wszystkie te przyprawy, które Polki chętnie dodają do zup. Zalicza się do nich ziele angielskie, liście laurowe, a także kminek. Z uwagi na to, że pizza pochodzi z Włoch, warto stawiać na te przyprawy, które kochają mieszkańcy krajów basenu Morza Śródziemnego.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/zakopane-krupowki