Program premiowy – skuteczna forma promocji

Program premiowy – skuteczna forma promocji

Tradycyjne formy marketingu coraz częściej wypierają nowe formy promocji.

Do tych, które cieszą się dużą popularnością należy program typu buy & get.

Na czym polega program premiowy?

Program premiowy kierowany jest do szerokiego grona klientów. Im więcej osób zdecyduje się wziąć w nim udział, tym jego skuteczność jest większa. Jest to obecnie jedna z najbardziej skutecznych form promocji sprzedaży. Sprzedaż na zasadzie „kup jeden produkt, a drugi dostaniesz taniej” znacząco rośnie. Klienci, którzy w teorii nie potrzebują dodatkowego produktu, chętniej dokonują zakupów pierwszego jeśli wiedzą, że drugi mogą kupić w okazyjnej cenie. Program premiowy jest narzędziem wykorzystywanym coraz częściej. Na taką formę sprzedaży decydują się firmy z różnego rodzaju branż. Oferta buy & get najczęściej kierowana jest do klientów indywidualnych. Program premiowy nie koniecznie musi oznaczać nabycie drugiego produktu. Bardzo często ten sposób sprzedaży związany jest z przyznawaniem nagród dla klientów. Za nabycie danego produktu są oni nagradzani innym.

Zalety programu premiowego

Program premiowy jest bez wątpienia bardzo atrakcyjną formą promocji dla klientów. Możliwość otrzymania atrakcyjnej nagrody czy zakupu drugiego produktu za przysłowiowy „1 grosz lub jedną złotówkę” sprawiają, że w takim programie decyduje się brać bardzo duża grupa klientów. Ta forma promocji jest więc bardzo korzystna dla firm, gdyż bardzo mocno zwiększa sprzedaż. Przynosi korzyść nie tylko klientom, ale także firmom, które wybrały taki sposób promowania swoich produktów.
Programy premiowe są skutecznym sposobem na zwiększenie sprzedaży. Są także wyjątkowo atrakcyjne dla klientów. Są oni nagradzani atrakcyjnymi prezentami lub nagrodami, mają szansę zakupić drugi produkt w okazyjnej cenie. Muszą jednak spełnić pewne warunki. Jakie to warunki, zawsze jest zapisane w regulaminie sprzedaży premiowej. Zanim więc klienci zdecydują się przystąpić do programu premiowego powinni dokładnie zapoznać się z regulaminem.