Przygotowanie ścian z plamami do malowania

Przygotowanie ścian z plamami do malowania

Prędzej czy później przychodzą takie momenty, w których remont różnych miejsc staje się po prostu koniecznością. Jeśli stajemy w takiej sytuacji trzeba będzie pomyśleć o odpowiednim planowaniu prac i przygotowaniu miejsca, które ma być remontowane. Niestety w tych pomieszczeniach, gdzie często panuje wysoka wilgotność na ścianach dość często pojawiają się plamy i zacieki. Jeśli chcemy sobie z nimi poradzić konieczne będzie zastosowanie dobrej farby, która je pokryje. Nim jednak będziemy przygotowywać się do pracy z farbą nawierzchniową należy pomyśleć o dobrym podkładzie.

Farba podkładowa

Farba na zacieki o charakterze podkładowym będzie zawsze doskonałym wyborem dla osób, które chcą skutecznie ochronić się przed ponownie pojawiającymi się plamami. Sytuacja zazwyczaj jest dość trudna a problem  zacieków trudny do pokonania, ponieważ dość szybko zaczynają się przebijać z malowanej farby nawierzchniowej. Malowanie zacieków powinno być realizowane z użyciem dobrej farby podkładowej. Przy tych najlepszych produktach możliwe będzie jednorazowe malowanie, by uzyskać skuteczny grunt dla farby nawierzchniowej. Jeśli mamy wrażenie, że to jednorazowe malowanie nie będzie wystarczające to warto będzie ponownie pokryć powierzchnię farbą na zacieki. To niezwykle istotne, by zacieki rzeczywiście zostały skutecznie pokryte, by po malowaniu farbą nawierzchniową mieć gwarancję, że zacieki się nie pojawią.

Oczywiście na to jaką farbę wybierzemy oraz ile razy będzie trzeba jej użyć, by dobrze pokryć zacieki będzie uzależnione oczywiście od wielkości zacieku i tego jaki ma charakter. Na pewno na tego typu farbie nie powinno się oszczędzać i warto wybrać dobry jakościowo produkt. Najwięksi producenci farb w naszym kraju również przygotowują tego typu propozycje i w ofercie powinniśmy bez większych problemów znaleźć dobrą farbę na zacieki o podkładowym charakterze. Jej zastosowanie będzie ważne, ponieważ ochroni nas przed późniejszymi problemami związanymi z koniecznością ponownego malowania, gdy okaże się, że zacieki ponownie ujawniają się na ścianie.

Więcej porad na temat malowania zniszczonych ścian znajdziesz w artykule: https://www.dulux.pl/pl/artykuly/jak-pomalowac-zniszczona-sciane