Tort urodzinowy – ciekawostki

Tort urodzinowy - ciekawostki

Zbliżają się urodziny i myślicie o tym co podać na stół gościom, którzy przybędą do Was w tym dniu. Organizujecie małe/duże przyjęcie i chcecie, żeby w czasie tej zabawy na stole pojawił się tradycyjny tort urodzinowy. Oczywiście najlepiej udać się do najbliższej cukierni, która wykona dla Was takie zlecenie i na umówiony dzień będzie miała dla Was gotowe ciasto. Możecie również udać się do innej cukierni, niekoniecznie pierwszej z brzegu, tylko do takiej, którą znacie już ze znakomitych wypieków. Obecnie oferta takich sklepów cukierniczo – piekarniczych jest naprawdę ogromna i wśród ich ofert znajdziecie dużo tortów, które możecie zakupić z okazji zbliżającego się święta.

Jak dobrać tort?

Oczywiście najlepiej zamawiać tort na tyle osób, ile przyjdzie na Wasze przyjęcie. Jaki smak wziąć pod uwagę? Taki, który Wam najlepiej smakuje. Jak łatwo się domyślić nigdy wszystkim na raz nie dogodzisz, zawsze znajdzie się ktoś kto nie będzie lubił jakiegokolwiek smaku. Dlatego zawsze warto zamówić taki smak, który Wy sami lubicie. Ja Wam mogę polecić na przykład smak gruszkowy i ananasowy, szczególnie jeżeli urodziny wyprawiacie w sezonie letnim, gorącym. Są to dwa smaki bardzo orzeźwiające, nie są bardzo słodkie i bardzo fajnie smakują. Ale wiem oczywiście, że nie wszyscy przypadają za takimi smakami, dlatego dla nich pozostaje tradycyjna truskawka, czekolada śmietana, wiśnia. Są oczywiście inne smaki, które możecie ze sobą połączyć. Na pewno w cukierni przedstawią Wam szeroką ofertą, którą będziecie mogli śmiało rozważyć. Tak samo będzie z kształtem oraz całościowym wyglądem ciasta.

Kwadrat, kółko, prostokąt, piętrowy?

Wybór jest szeroki. Ludzie na ogół, jeżeli chodzą o tort to skłaniają się bardziej ku kulistym kształtom. Jednak jeżeli ktoś będzie miał nietypowe życzenie to jestem pewien, że znajdziecie cukiernika, który będzie skłonny podjąć Wasze wyzwanie i wszystko dla Was upiecze. Będziecie mogli się cieszyć przepysznym tortem urodzinowym, swoim świętem oraz prezentami, które przyniosą dla Was goście.