Najlepsza niespodzianka dla każdego

Najlepsza niespodzianka dla każdego

Niezależnie od wieku, płci, czy zainteresowań, wszyscy obchodzimy ważne święta. Imieniny, rocznica ślubu, przejście na emeryturę, urodziny — to tylko niektóre z okazji, które skłaniają do zorganizowania imprezy. Jak możesz sprawić, by ten dzień był wyjątkowy dla najbliższej ci osoby? Zorganizuj przyjęcie-niespodziankę!

Od czego zacząć?

Przygotowania rozpocznij parę tygodni wcześniej. Dowiedz się, kogo możesz zaprosić. W przypadku osoby dorosłej weź notes z telefonami i zadzwoń do wszystkich po kolei. Jeśli solenizantem jest dziecko, idź z nim do szkoły i zagadaj rodziców innych dzieci z klasy. Pamiętaj, żeby zaprosić tylko te osoby, które solenizant lubi. W innym wypadku przyjęcie okaże się klapą.

Dyskretnie zaproś pożądanych gości. Każ im przyjść pół godziny wcześniej, aby nawet spóźnialscy byli przed solenizantem.

Następnie znajdź miejsce na imprezę. Może to być twój dom, wynajęta sala w restauracji, klubie bądź sala zabaw w przypadku dziecka. Poproś najlepszych przyjaciół solenizanta o pomoc. Razem zróbcie listę ulubionych potraw bohatera dnia. Jak najszybciej zamów tort urodzinowy! W najlepszych cukierniach kolejki potrafią być długie. Weź pod uwagę ewentualne alergie pokarmowe.

Podziel prace przygotowawcze, tak, aby każdy wiedział co robić. Nie bierz na siebie zbyt dużo. Jako szef powinieneś delegować wszystkie prace, a sam czuwać nad przygotowaniem i przebiegiem całego wydarzenia.

Na sam koniec

Gdy nadejdzie dzień święta, upewnij się, że wszyscy goście znają dokładną godzinę i miejsce. Sam bądź tam parę godzin wcześniej. Dopilnuj ustawienia potraw, dobór muzyki i wystrój sali. Przyjmuj prezenty od gości, pochowaj ich tak, by solenizant nie zauważył ich od razu. O odpowiedniej godzinie przyprowadź solenizanta na miejsce zabawy. Krzyknij „niespodzianka!” z innymi gośćmi i obserwuj reakcję zaskoczonego solenizanta. Podaruj mu prezenty i złóż życzenia. Niech zabawa się rozpocznie!

Po chwili wnieś na salę tort urodzinowy. Zaśpiewaj „Sto lat!” i razem z całą salą życz solenizantowi wszystkiego najlepszego.