Witaminy dla urody

Witaminy dla urody

Witaminy to składniki, których potrzebuje nasza skóra. Jakich warto szukać w kremach?

 

Witamina A

 

Uratuje skórę po lecie. Aby ją odmłodzić wystarczy kupić i regularnie stosować kremu zawierające witaminę A w czystej postaci, czyli retinol. Przyspiesza ona odnowę naskórka, pobudza produkcję kolagenu. W efekcie zmarszczki spłycają się, a skóra staje się bardziej jędrna. Kremy z retinolem stosujemy także na przebarwienia: skutecznie je rozjaśniają.

Prowitamina B5

 

Dla skóry wrażliwej jest prawdziwą tarczą ochronną. W kosmetykach bardzo często występuje po0d nazwą „pantenol”. Z reguły jest ona jednym ze składników specjalnych kosmetyków kojących, przynosi ulgę, gdy skóra swędzi, piecze i jest zaczerwieniona. Dodana do zwykłego kremu zapobiega podrażnieniom, wygładza i intensywnie nawilża.

Witamina C

 

Jest prawdziwym zastrzykiem energii dla zmęczonej i poszarzałej cery. Chroni skórę przed wolnymi rodnikami, ujędrnia ją i wzmacnia naczynka. W nowoczesnych kosmetykach stosowana jest specjalna witamina: C Tetra. Jest ona bardziej trwała od tej klasycznej, stosowana w wysokim stężeniu nie podrażnia, a do tego łatwiej przenika w głębsze warstwy skóry.

Witamina E

 

Tego składnika w kremach powinny szukać osoby, które palą papierosy lub żyją w dużym mieście. Skóra tych osób jest szczególnie narażona na działanie wolnych rodników. Świetnie odeprze je właśnie witamina E. Zapewnia ona doskonałe nawilżenie skórze. Dzięki niej skóra staje się bardziej elastyczna, mniej podatna na podrażnienia. Ma także ładniejszy koloryt. W kosmetykach bardzo często występuje w towarzystwie witaminy C.

Witamina F

 

Mianem witaminy F określa się mieszaninę niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki temu, że wzmacniają one międzykomórkowy cement skóry, jest ona odporniejsza i lepiej nawilżona. Po kremy z dodatkiem witaminy F warto sięgać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy skóra musi borykać się z niskimi temperaturami. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe to składniki, których szczególnie potrzebuje cera dojrzała. Dzięki nim staje się ona gładsza i pełna blasku.