Wybieramy najlepszy tort urodzinowy

Wybieramy najlepszy tort urodzinowy

Na każdej imprezie urodzinowej musi pojawić się jeden element, bez którego nie można sobie tej imprezy wyobrazić. Jest to oczywiście tort urodzinowy. Na każdych urodzinach, bez względu na to, czy odbywają się w domu, czy w eleganckiej restauracji podawany jest tort.

Rodzaje tortów

Jest bardzo wiele typów tortów. Najczęściej są one okrągłe, ale zdarzają się również torty kwadratowe i prostokątne. Niektórzy lubią torty z kremami, a inni tylko z bitą śmietaną. Torty często są pieczone z owocami, na przykład z malinami, brzoskwiniami, wiśniami, jagodami oraz truskawkami. Wszyscy je uwielbiają, gdyż są niezwykle lekkie i pyszne. Tort składa się zwykle z ciasta biszkoptowego (ciemnego lub jasnego), z bitej śmietany lub kremu, z owoców i dekoracji. Boki tortu mogą być obsypane kokosem, wiórkami czekoladowymi lub tartymi orzechami. Na wierzchu tortu zawsze znajduje się dekoracja. Może być ona wykonana z owoców oraz bitej śmietany. Osoby, które nie lubią piec lub nie mają na to czasu zamawiają torty w cukierniach. Wtedy profesjonalni cukiernicy przygotowują dla nich tort zgodny z zamówieniem. Cukiernie oferują zwykle duży wybór dodatków i dekoracji. Od kilku lat popularne są dekoracje wykonane na podstawie zdjęcia. Są jednak osoby, które lubią same piec torty i sprawia im to wielką przyjemność.

Tort jako prezent

Tort upieczony własnoręcznie jest wspaniałym prezentem, ponieważ został wykonany z sercem i z oddaniem. W sklepach dostępnych jest wiele gotowych dekoracji, które mogą zostać wykorzystane, gdy pieczemy tort w domowych warunkach. Są to na przykład kwiatki z opłatka, dekoracje z czekolady na przykład w kształcie liści lub serduszek. Można również kupić spożywcze pisaki, dzięki którym na torcie można umieścić napisać, na przykład „Roczek Oli”. Na imprezach urodzinowych na tortach umieszcza się świeczki. Jeśli jubilat ma dwadzieścia lat to na torcie powinno pojawić się dwadzieścia świeczek. Często wykorzystywane są też pojedyncze, duże świeczki w kształcie cyfry.
Podsumowując, nie można wyobrazić sobie imprezy urodzinowej bez tortu.