Kominek narożny – sposób na mały salon

Kominek narożny – sposób na mały salon

Nie wszyscy mogą się pochwalić ogromnym domem, w którym jest tyle miejsca, że zmieści się wszystko – i wciąż można coś jeszcze dokupywać. Większość z nas żyje w raczej przeciętnym standardzie, a zatem już sam fakt posiadania domu jest godny podziwu.

Nie trzeba się więc stresować posiadaniem małego salonu, tylko rozplanować wszystko w taki sposób, żeby jak najlepiej do siebie pasowało. Istnieje wiele sposobów na optyczne powiększenie wnętrza, a także sporo różnorakich sprzętów tworzonych specjalnie na potrzeby takich niewielkich pomieszczeń. Na przykład każdy kto posiada dom marzy o tym, żeby w salonie znajdował się jakiś ładny kominek – by móc przy nim siedzieć wieczorami, spoglądając w wesoło trzaskający ogień. Nawet jeśli salon jest mały, to i tak nie ma problemu z umieszczeniem w nim kominka – wystarczy jedynie kupić jego narożną wersję!

Kominek narożny to taki, który przeznaczony jest do umieszczenia w rogu pomieszczenia.

Może posiadać przeszklenia z dwóch stron, albo być w kształcie trójkąta, z jedną szybką z przodu. Wersji jest jednak wiele – są i takie, które posiadają przeszklenia z trzech stron, dzięki czemu można je umieścić w ścianie. W ten sposób tylko jeden bok jest zabudowany, a na kominek można patrzyć na przykład tak z salonu, jak i z jadalni, jeśli umieści się go w ścianie oddzielającej jedno pomieszczenie od drugiego.

Zawsze warto ustawiać kominek tak, by był widoczny dla wchodzących do pomieszczenia.

To porada, która zwykle znajduje odzew w czynach, ponieważ kominek bardzo efektownie prezentuje się we wnętrzu. Zdecydowanie dodaje pomieszczeniu uroku, sprawiając, że prezentuje się ono przyjaźniej i przytulniej. Skoro zatem i tak zostanie umieszczony w pokoju, to powinien się znaleźć mniej więcej na wprost wejścia – choćby i w rogu.

Istnieją kominki narożne przeznaczone do umieszczenia w ścianie, albo na niej (wersje wiszące biokominków), lecz również i kominki wolnostojące. Ten ostatni typ jest coraz chętniej wykorzystywany, ponieważ kominek bardzo łatwo jest zabrać ze sobą, gdy ktoś się przeprowadza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *