Co zabrać ze sobą na kolonie młodzieżowe?

Co zabrać ze sobą na kolonie młodzieżowe?

Kolonie młodzieżowe to często pierwszy samodzielny wyjazd wciąż dorastającego dziecka. Jeśli wcześniej nie jeździło ono na kolonie dla dzieci, to nie ma odpowiedniego doświadczenia w zakresie tego, co powinno spakować ze sobą na wyjazd. W takim przypadku przyda się nasza pomoc.

Dokumenty i pieniądze

Obowiązkowym wyposażeniem każdego dziecka, które wyjeżdża na kolonie młodzieżowe, są dokumenty. Jest to między innymi wypełniona karta kolonijna. Zabierzmy też legitymację szkolną lub ważny paszport, lub dowód osobisty. O tym należy pamiętać zwłaszcza wtedy kiedy kolonie odbywają się za granicą. Dziecko powinno mieć też zapewniony dostęp do choćby niewielkiej ilości pieniędzy. Współcześnie nie ma sensu dawać mu pieniędzy do ręki. Możemy jedynie wręczyć mu drobne, które sprawdzą się w przypadku pójścia na lody czy zakupu czegoś do picia. Jednak dziecko powinno mieć też kartę do bankomatu, na której ma do dyspozycji od stu do dwustu złotych, które będą wystarczające na jego potrzeby lub stanowić rezerwę w sytuacji kryzysowej.

Rzeczy osobiste

Oczywiście dziecko powinno też zabrać odpowiednie rzeczy osobiste. Oprócz ubrań dostosowanych do każdych warunków pogodowych zadbajmy też o to, aby w plecaku dziecka znalazła się czapka lub kapelusz chroniący przed słońcem, ręczniki i przybory toaletowe, kąpielówki lub strój kąpielowy, a także okulary przeciwsłoneczne, środek przeciw komarom i kleszczom, szczególnie na obozy nad jeziorem i w lesie oraz krem do opalania. Przyda się też strój sportowy, wygodne buty, kurtka przeciwdeszczowa, a także latarka z zapasowym kompletem baterii. Pamiętajmy też, żeby spakować dziecku wszelkie produkty związane z codziennym utrzymaniem higieny. Przyda się też sprawny telefon oraz budzik. Jeśli dziecko musi brać leki codziennie, to nie zapomnijmy zapakować mu ich tyle, aby starczyło na cały czas wyjazdu. Możemy też poprosić wychowawcę na koloniach, aby wziął od nas leki i wydzielał je dziecku codziennie. W ten sposób zapobiegniemy zagubieniu leków przez dziecko i będziemy pewni, że dostanie dawkę leków.

Więcej na https://www.atas.pl/