Dopasuj kredyt gotówkowy do swoich potrzeb

Dopasuj kredyt gotówkowy do swoich potrzeb

Święta, wymiana garderoby, komunia – wiosną wiele osób czeka mnóstwo wydatków. Nic więc dziwnego, że właśnie wiosną rośnie liczba osób składających w bankach wnioski o udzielenie kredytu. Zdecydowanie najczęściej wybierany jest kredyt gotówkowy.

Nie tylko niskie oprocentowanie

Kredyt gotówkowy udzielany jest przez banki klientom indywidualnym na dowolny cel. Oprocentowanie tego kredytu wynosi od 4 do 8 procent. Oprocentowanie to nie są jednak wszystkie koszty, które musi ponieść kredytobiorca. Wybierając kredyt dla siebie należy zwrócić uwagę na wysokość pobieranej przez bank prowizji. Prowizja 0 procent może oznaczać, że oprocentowanie jest dużo wyższe. Sytuacja może też być zupełnie odwrotna. Kwotę, którą należy oddać bankowi oraz wysokość miesięcznej raty może podnieść również ubezpieczenie kredytu. Najważniejszą informacją dla przyszłego kredytobiorcy jest więc RRSO. Zgodnie z przyjętymi przepisami obowiązkiem banku jest informowanie klientów o wysokości RRSO; im jest on niższy, tym kredyt jest bardziej atrakcyjny.

Komu bank udzieli kredytu gotówkowego?

 

O kredyt gotówkowy mogą ubiegać się wszystkie pełnoletnie osoby, które osiągają stałe dochody. Wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć w dowolnym banku, ale najkorzystniej jest zrobić to w tym banku, w którym przyszły kredytobiorca ma ROR. Bardzo często banki dla stałych klientów mają specjalne oferty, które są bardziej korzystne. Osoby, które składają wniosek w obcym banku muszą do niego dołączyć zaświadczenie o zarobkach lub wyciąg z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Kredytów gotówkowych banki udzielają również emerytom, rencistom oraz osobom, które prowadzą działalność gospodarczą. Osoby prowadzące działalność gospodarczą do wniosku dołączają zaświadczenie o tym, że nie mają zaległości w ZUS i Urzędzie Skarbowym. Osoby, które otrzymują rentę bądź emeryturę powinny dołączyć odcinek renty czy emerytury. Wszystkie osoby starające się o kredyt gotówkowy muszą także posiadać przy sobie dowód tożsamości ze zdjęciem.